• Orszak 6 stycznia

          • Orszak Trzech Króli zawitał do Otwocka! 👑👑👑 W dniu 6 stycznia 2022 odbyła się pierwsza otwocka edycja jasełek ulicznych. Mędrcy ze Wschodu - Trzej Królowie ze swoimi świtami, rycerzami, wojownikami i dwórkami wyruszyli ulicami miasta za Betlejemską Gwiazdą oddać pokłon Dzieciątku Jezus.

            Wydarzenie rozpoczęło się na Skwerze Szarych Szeregów przy Teatrze im. Stefana Jaracza po godzinie 13.30. Było radośnie, kolorowo, głośno i wyjątkowo! Uczniowie, rodzice oraz nauczyciele z naszej szkoły wzięli udział w tym wydarzeniu, zasilając gupę aniołów oraz diabłów. Odwaga i determinacja żeby dobrze wypaść była wielka. Wszyscy aktorzy z naszej społeczności szkolnej uczestniczyli w próbach, które odbywały się w trudnych warunkach: mróz, deszcz, w dni wolne, po południami, ale nikt nie narzekał... Występ w scenie walki dobra ze złem był wspaniały. Bardzo cieszymy się, że uświetnili to wydarzenie!

            Śnieg i wiatr nie powstrzymał dzielnych aktorów w dotarciu do Betlejem. Bardzo dziękujemy za udział przedstwicielom naszej społeczności szkolnej: Krystianowi, Patrykowi, Wiktorii, Yasmin, Yemin, Frankowi, Ignacemu, Pani Oli Kapel, Mateuszowi, Kacprowi, Tymonowi, Pani Ani Morawskiej oraz rodzinie Państwa Forysiów. Dziękujemy za opiekę oraz występ Paniom: Martynie Kruszewskiej, Kamili Nowak, Joannie Zielińskiej oraz Aleksandrze Kapel i Agnieszce Parzniewskiej-Doniec za pomoc w wykonaniu strojów.

            Fotogaleria oraz filmik z Orszaku Trzech Króli w Otwocku:

            -  https://www.facebook.com/522040327828523/posts/4996500240382487/

            - próby oraz sceny z udziałem "naszych aktorów" https://www.facebook.com/522040327828523/posts/5000812933284551/

            - filmik sceny "Walka dobra ze złem" https://fb.watch/aqp7Wf_lOk/

            #Orszak

            #OrszakTrzechKróli

          • Wigilie klasowe

          • Wigilia w szkole to zapowiedź tej prawdziwej, uczniowie klas 1 i 2 zadbali o to, żeby była wyjątkowa. Udekorowali choinki w sali świątecznymi ozdobami i przygotowali stół. Wspaniale zadbali o naprawdę magiczną atmosferę - pozwalającą wczuć się w klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

            Pierwsza Gwiazdka jest symbolem Gwiazdy Betlejemskiej, której pojawienie się towarzyszyło narodzinom Jezusa. Dzięki niej pasterze, Trzej Królowie mogli dotrzeć do miejsca narodzin Zbawiciela. Uczniowie klas 3 i 5 zadbali o atmosferę wieczornej wigilii zaciemniając okna roletami oraz zapalając lampki. Dopiero, gdy gwiazda zabłyśnie możemy, według tradycji, zasiąść do stołu i podzielić się opłatkiem. Uczniom udało się połączyć on-line z nieobecnymi w szkole koleżankami i kolegami. Mogli pobyć razem i wspólnie świętować.

            Uczniowie klas 6, 7 i 8 przygotowali stoły pełne tradycyjnych smakołyków i dań, podzielili się opłatkiem. Wspólny posiłek był świetną okazją na zacieśnienie więzi z kolegami, koleżankami oraz z wychowawcą, na spędzenie czasu w miłej i serdecznej, niemal rodzinnej atmosferze. Poza dzieleniem się opłatkiem czy zajadaniem przysmaków, podczas wigilii klasowej mogli po prostu porozmawiać i wymienić się wrażeniami, po prostu lepiej poznać

          • Paczuszka dla maluszka

          • Szkolne Koło Wolontariatu dziękuje za udział w akcji "Paczuszka dla Maluszka"!

            Święta Bożego Narodzenia to dobry czas, aby z życzliwością pomyśleć o potrzebującym naszej pomocy. Dołączyliśmy do zbiórki artykułów higienicznych organizowanej przez Fundację Małych Stópek. W inicjatywę włączyła się społeczność szkolna - przygotowując paczuszki z artykułami higienicznymi, takimi jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła i zostawiając pod choinką w holu szkoły.

            #PaczuszkaDlaMaluszka2021

          • Kiermasz 14-17 grudnia

          • Szkolne Koło Wolontariatu serdecznie zaprasza na kiermasz ozdób świątecznych, który będzie kontynuowany od 14 grudnia 2021 w w czasie długich przerw. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję 12 grudnia w czasie sprzedaży przy kościele parafii Niepokalanego Serca Maryi w Otwocku. Nasi dzielni Wolontariusze oraz uczniowie szkoły przygotowali stroiki, ozdoby choinkowe oraz upiekli pierniczki! 

            Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy przekazali na akcję - własnoręcznie wykonane ozdoby! 

            Dochód zebrany podczas kiermaszu, będzie przeznaczony na wsparcie uczniów naszej szkoły, z rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Pragniemy pomóc sfinansować: obiady, półkolonie w ferie zimowe, 3-dniową wycieczkę oraz dofinansować wyjazd na obóz w wakacje.

          • Podziękowanie

          • Serdecznie dziękujemy społeczności szkolnej za wsparcie akcji "Paczka na Kresy"! 

            Szkolne Koło Wolontariatu wzieło udział w pakowaniu zebranych produktów, w sobotę 4 grudnia w ramach akcji charytatywnej „PACZKA NA KRESY 2021”, organizowanej przez Fundację Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom wraz z Polską Fundacją Narodową, Mazowieckim Kuratorium Oświaty, Mazowiecką Wojewódzką Komendą OHP oraz harcerzami ze Szczepu 147 "Błękitni". Nasi dzielni Wolontariusze z samego rana stawili się w Liceum ogólnokształcącym w Aninie, żeby posegregować zebrane dary. Dziękujemy, że tak wspaniale reprezentowaliście społeczność naszej szkoły. Duma nas rozpiera, że nasza kropla zasilła to morze pomocy (fotogaleria)  #PaczkanaKresy

            Szkolna akcja polegała na zbiórce produktów spożywczych z długim terminem ważności, takich jak:

            - kawa, herbata liściasta, ekspresowa, owocowa, kakao naturalne, rozpuszczalne,

            - słodycze: czekolada, praliny, cukierki, ciastka, czekoladki, chałwa, pierniki, ciasta zapakowane hermetycznie, bombonierki, ptasie mleczko, galaretki, batony czekoladowe, owocowe, delicje, sezamki;

            - owoce kandyzowane: figi, rodzynki, morele, skórka pomarańczowa, orzeszki, pistacje;

            - przyprawy świąteczne: cynamon, kardamon, wanilia, goździki, posypki na ciast;

            - konserwy, olej, przyprawy, owoce w puszce (np. ananasy, brzoskwinie), oliwki, suszone pomidory;

            - makarony, kasze, cukier, mąka.

            Miłym załącznikiem do paczek będą:

            - kalendarze na rok 2022 o tematyce związanej z Polską (historyczne, krajobrazowe etc.);

            - kartki świąteczne z życzeniami.

            Wszystkie te artykuły pakowane bedą do paczek dla rodzin z Wileńszczyzny i Grodzieńszczyzny.

            Dziękujemy za okazaną pomoc!

          • Wycieczka do Bełchatowa

          • 1 grudnia uczniowie naszej szkoły byli na wycieczce w Bełchatowie w muzeum o węglu i energii PGE Giganty Mocy (galeria)

            Klasa 1 i 2 uczestniczyła w warsztatach przyrodniczych "Pszczółka - GIGA przyjaciółka". Dzieci poznały pracowitą, pszczelą rodzinę oraz dowiedziały się jak wspierać te pożyteczne owady. Wykonały miodowy peeling oraz wypróbowały go na własnej skórze Uczniowie pozytywnie zaliczyli test wiedzy i w nagrodę otrzymali Dyplomy, obrazki oraz okulary trójwymiarowe

            Warsztaty "Dwa bieguny" to był temat zajęć dla uczniów klasy 3 i 5. Czym jest magnes i do czego wykorzystać siłę przyciągania? Jaka jest różnica między magnesem a elektromagnesem? Czy można zobaczyć pole magnetyczne? Dzieci poznały odpowiedzi na powyższe pytania, poznawały właściwości magnesów oraz ich oddziaływanie, a także wspólnie doświadczały i eksperymentowały, budując proste kompasy, wyjaśniając zasady ich działania i wykonując doświadczenia z użyciem opiłków żelaza. Uczniowie podcz zajęć poznali różnicę pomiędzy grawitacją i magnetyzmem, a ponadto dowiedziały się czy w Elektrowni Bełchatów wykorzystuje się magnesy do produkcji prądu elektrycznego. Na koniec warsztatów każdy z uczestników wykonał pamiątkowy magnes na lodówkę

            Młodzież z klas 6-8 poznała parametry i funkcje cyfrowych kamer mikroskopowych oraz ich oprogramowanie na warsztatach laboratoryjnych „Mikroświat w makroskali” - filmik. Uczniowie dowiedzieli się jak efektywnie pracować z tym interesującym oprzyrządowaniem. Nauczyli się wykorzystywać oprogramowanie do przygotowania zdjęć i filmów tego, co niewidoczne „gołym” okiem. Ponadto podczas warsztatów odświeżyli wiedzę na temat budowy mikroskopu biologicznego i przeprowadzania obserwacji przy jego wykorzystaniu. Podsumowanie zajęć stanowiło wykonanie własnych mikrofotografii, które po wydrukowaniu otrzymali autorzy.

            Po warsztatach tematycznych w grupach, uczniowie klas 1-8 zdwiedzali przy pomocy audioprzewodnika interaktywną ekspozycję PGE Giganty Mocy. Uczniowie wcielając się w rolę dyspozytora mocy zaczynali od podróży wehikułem czasu. Podczas odkrywania kolejnych sal oraz zadań towarzyszyli im Profesor Om, Dżulka i Woltuś.

            W SALI WEHIKUŁ CZASU – poznali historię największych wynalazków i odkryć geograficznych, stanowiących punkt zwrotny w dziejach ludzkości i historii Ziemi. W sali tej dowiedzieli się więcej o nowatorskich rozwiązaniach, które zmieniły życie codzienne społeczeństw, jak: pierwsza analityczna maszyna obliczeniowa, ruchoma czcionka drukarska, współczesna żarówka, czy silnik parowy.

            W SALI WIOSNA – przenieśli się do czasu, w którym większość terytorium Polski zajęta była przez ciepłe morze zamieszkałe przez amonity i belemnity, jeżowce oraz gąbki żyjące na jego dnie.

            W SALI LATO – zaprezentowano miocen, czyli okres, w którym doszło do wykształcenia się w okolicach Bełchatowa złóż węgla brunatnego.

            W SALI JESIEŃ – podjęto tematykę aktywności tektonicznej w obrębie Polski centralnej w okresie paleogenu oraz powstawanie złóż węgla brunatnego w rejonie Bełchatowa, w tym: okazy skał osadowych i przekrój geologiczny przez złoże węgla brunatnego „Bełchatów”

            W SALI ZIMA - poświęconej epoce plejstocenu i zlodowaceniom, które w tym czasie miały miejsce zaprezentowano: okazy fragmentów skał skandynawskich, żwirów, pisaków i bursztynów oraz fragmenty kości oraz model szkieletu mamuta włochatego.

            SALA POŁUDNIE I POPOŁUDNIE – prezentowała elektrownię Bełchatów i produkcję prądu elektrycznego. Wśród eksponatów dostępne były:

            -oryginalny pulpit sterowniczy z nastawni, filmy i interaktywne gry edukacyjne o produkcji prądu elektrycznego,

            - szafki poświęcone znanym fizykom i ich dokonaniom,

            - stanowiska doświadczalne (drabina Jacoba, prądnice, itd.),

            - schemat budowy kotła, młyna i turbiny- urządzeń niezbędnych w procesie technologicznym produkcji prądu w bełchatowskiej elektrowni, schemat przemiany energii.

          • Podziękowanie

          • Akcja Szkolnego Wolnotariatu

            Miło nam poinformować społeczność szkolną oraz wszystkich sympatyków SP9, że zakończliśymy akcję Swojaki dla małych pacjentów z Centrum Zdrowia Dziecka! Dziękujemy za wielkie serca i duży odzew z Państwa strony! Jesteście wspaniali! Wasza dobroć sprawi, że niejednemu małemu pacjentowi pojawi się uśmiech na twarzy! Nasz wynik: 33 maskotki, jeszcze 5 kart nie wymienionych i 65 naklejek! Serdecznie Dziękujemy.

            Zbieraliśmy naklejki, albumy z naklejkami oraz Swojaki lub inne nowe maskotki (musiały posiadać metki)Maskotki to Mali Pocieszyciele i będą dodawały otuchy dzieciom odwiedzającym szpital. Wspieraliśmy akcję grupy SOS - MIESZKAŃCY WAWRA RODZICOM Z CZD i otrzymaliśmy oficjalne podziękowanie!

          • SU - Andrzejki i Kawiarenka

          • Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Misia zaprasił uczniów i nauczycieli do kawiarenki 🍰 "Na małe co nieco" 😘

            Opiekunowie i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z klasy 7 przybliżyli nam 25 listopada (w czasie godzin wychowawczych) andrzejkowe tradycje w formie wróżb (fotogaleria). Zorganizowali również kawiarenkę w celu zbiórki pieniędzy na wsparcie działalność SU. Dwa dni zaspokajali nasze podniebienia pysznymi ciastami. Dziękujemy rodzicom za upieczenie smakołyków.

          • Dzień Pluszowego Misia

          • W Dniu Pluszowego Misia w naszej szkole zrobiło się bajkowo. Uczniowie i nauczyciele przebrali się za bohaterów bajek lub założyli bluzy z postaciami z bajekUczniowie podzieleni na grupy klasowe spotykali się z wróżkami oraz wychowawcami na bajkowo-misiowe spotkania.

            Rozpoczęli od przygotowania magicznego naparu w którym znalazły się same pozytywne składniki... Dzieci dorzuciły szczyptę energii, krople radości, szczyptę zabawy, uśmiechu itp. Później rozpoczęły się konkursy: Jaka to melodia, zgadnij co to za bajka, rozpoznawanie rekwizytów z bajek oraz zabawy taneczne przy muzyceW kolejnej sali dzieci układały puzzle bajkowe, zgadywały z jakich bajek są cytaty i rekwizyty oraz rozwiązywały zagadki oraz grały w skojarzenia. W świetlicy w kolorowanach gościły misie

            Organizatorzy:

            Marzena Sprzęczka, Agnieszka Stec, Joanna Zielińska oraz wychowawcy

          • Wycieczka do fabryki bombek

          • 24 listopada uczniowie klas 1-3 pojechali na wycieczkę do fabryki bombek Silverado w Józefowie. Na miejscu Pan Leszek pokazał im jak się robi bombki. Produkcja rozpoczyna się od wdmuchiwania powietrza w przezroczyste długie rurki - odciągi. Masa szklana pod wpływem ciepła z palnika i ruchu cząsteczek gazu zmienia się w kule. Każda z nich jest robiona ręcznie! Dziennie w ten sposób powstaje około 300 sztuk. Bombki w innych kształtach niż okrągłe powstają w formach. Po ostudzeniu bombki wędrują do pomieszczenia w którym odbywa się srebrzenie a następnie są lakierowane i ozdabiania przez panie dekoratorki. Dzieci uczestniczyły w warsztatach zdobienia bombek oraz obejrzały wystawę ozdób choinkowych (filmik z wystawy). 

          • NIE papierosom!

          • Papierosy są najbardziej rozpowszechnioną, ogólnodostępną i akceptowalną społecznie używką. Światowa Organizacja Zdrowia uznała palenie tytoniu za czynnik najpoważniejszego ryzyka zdrowotnego i główną przyczynę przedwczesnej umieralności. Jedną z akcji zwracających uwagę na problem palenia jest Światowy Dzień Rzucania Palenia obchodzony w trzeci czwartek listopada. W związku z tym dniem 18 listopada uczniowie w świetlicy zdobywali wiedzę na temat szkodliwych skutków zdrowotnych, w tym dotyczących palenia biernego czy wpływu na zdrowie nowego sposobu e-palenia (korzystania z papierosów elektronicznych). Zachęcamy do rzucenia palenia 🚭Serdecznie gratulujemy Rafałowi Idzikowskiemu (uczniowi z klasy 7) zajęcia 1 miejsca w szkolnym konkursie "Nie! Papierosom i e-papierosom" - link do prezentacji.

          • Dzień Praw Dziecka

          • 20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Data ta upamiętnia podpisanie najważniejszego dokumentu gwarantującego prawa wszystkim dzieciom – Konwencji o Prawach Dziecka, zwanego również Światową Konstytucją Praw Dziecka. Konwencja została uchwalona przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych 20 listopada 1989 r. Co warto podkreślić – inicjatorką tego dokumentu była Polska. Inspiracją dla twórców projektu (prawników z Państwowej Akademii Nauk) była myśl Janusza Korczaka, który jako pierwszy nawoływał do podmiotowego traktowanie dziecka.

            W naszej szkole 23 listopada uczniowie i nauczyciele włączyli się w obchody: świętowali niebieskimi strojami oraz wzięli udział w prezentacji i pogadance przygotowanej przez wychowawców świetlicy przy współpracy z panią pedagog. Powstała też galeria z kolorowanek UNICEF.

            Prowadzenie prezentacji Pani Joanna Zielińska.

          • Szkolne obchody

          • Narodowego Święta Niepodległości

            Był taki smutny czas w historii naszej Ojczyzny, gdy na ponad sto lat utraciła niepodległość. Zaborcy – trzy mocarstwa: Austria, Prusy (późniejsze Niemcy), Rosja – w 1795 roku podzielili między siebie polską ziemię i wymazali z mapy Europy nasze państwo. Chcieli Polakom narzucić swoją kulturę, zwyczaje, język i religie. Nie było polskiego rządu ani wojska, nie było stolicy. Nie wolny było używać polskiej flagi ani godła. Za mówienie w szkole po polsku dzieci były karane, a dorośli trafiali do więzienia.

            Nasz naród jednak nie poddawał się. Polska – wykreślona z mapy Europy – istniała. Każde pokolenie stawało w obronie tych najcenniejszych wartości. Walczyło w wielkich powstaniach narodowych, które jednak kończyły się klęską. Aż nadszedł długo oczekiwany dzień – 11 listopada 1918 r.

            W montażu słowno-muzycznym wykonanym przez uczniów klas 7 wybrzmiały piękne słowa miłości do Ojczyzny, wiary w wolność i szacunku do Polski. Fotogaleria ze szkolnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości oraz filmik.

            Akademię przygotowała Pani Iwona Grodzka z pomocą Pani Agnieszki Parzniewskiej-Doniec

            Dekorację wykonała Pani Iwona Grodzka z pomocą Pani Karoliny Zawady

          • 11 listopada

          • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI w Otwocku

            Duma nas rozpiera w związku z występem naszych uczniów w spektaklu patriotycznym "Wolna Polska w słowie i pieśni". Brawa dla uczennic klasy 3: Agaty Marciniak, Igi Pleskot i Zosi Pieniącej oraz ucznia klasy 7 Igora Ładnowskiego. Gratulujemy talentu i odwagi!

            #11listopada Narodowe Święto Niepodległości, które upamiętnia odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów (1795-1918) Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w uroczystościach patriotycznych zorganizowanych przez Otwock, miasto z dobrym klimatemNarodowe Święto Niepodległości to czas, w którym wyrażamy dumę z Ojczyzny. Nasi uczniowie wzięli udział w jeszcze jednej inicjatywie patriotycznej tego dnia. Spektakl "Wolna Polska w słowie i pieśni" przybliża historię drogi Polaków do wolności (zrealizowanego w ramach Programu Dotacyjnego Niepodległa 2021). To wyjątkowe widowisko słowno-muzyczno-taneczne w wykonaniu międzypokoleniowej grupy mieszkańców. 

            Organizatorzy i Partnerzy wydarzenia: Miejska Biblioteka Publiczna w Otwocku Filia nr 3, Otwock, miasto z dobrym klimatem, Miejski Ośrodek Kultury, Turystyki i Sportu w Otwocku.

            Spektakl patriotyczny zapraszamy:

            https://www.facebook.com/otwockmiastozdobrymklimatem/videos/1074686209969837/

          • Szkoła do hymnu 2021

          • Nasza szkoła podobnie jak w ubiegłych latach wzięła udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. 10 listopada w przeddzień 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11, wspólnie odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego Z uwagi na trwający stan epidemii śpiewanie hymnu nastąpiło w mniejszych grupach tj. w klasach - fotorelacja. 

          • Trzymaj formę

          • 8 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia, dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety. Uczniowie klasy 3 w ramach akcji "Trzymaj formę" celebrowali to święto. Wcześniej zgromadzili przepisy na zdrowe potrawy. Każdy z pomocą rodzica zapisał je i zaprezentował swoje w klasie. Następnie odbyło się głosowanie, w którego wyniku wybrano cztery przepisy a dzisiaj odbyła się realizacja. Pierwsza grupa kroiła jabłka i nastawiła do suszenia . Druga grupa robiła lody cytrynowe (to było dla cierpliwych bo degustacja dopiero jutro). Trzecia grupa smażyła naleśniki bez cukru i tluszczu (prawie)... Smoothie owocowe z miodem, owocami, lodem i sokiem z cytryny robiła grupa czwarta.  Wszystko było pyszne - fotogaleria. Link do filmiku.

          • Gratulacje

          • Z ogromną przyjemnością informujemy, że w konkursie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego w Kategorii I – dla uczniów kl. I – III Szkoły Podstawowej „Mieszkańcy pól i łąk” III miejsce zajęła Marysia Foryś z klasy 1. Serdecznie gratulujemy!

            Wyniki konkursu, nagrodzone prace oraz nagrody można obejrzeć na stronie: http://parkiotwock.pl/.../1597-konkurs-edukacyjny-otwarte...

            W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział około sześciuset uczniów (etap szkolny i parkowy ogółem) z dwudziestu dwóch szkół z terenu gmin w granicach których położony jest Mazowiecki Park Krajobrazowy wraz z otuliną. W I kategorii „Mieszkańcy pól i łąk” napłynęło 81 prac, w II kategorii „Plakat promujący wartości terenów otwartych” - 41 prac oraz w kategorii III „Otwarty krajobraz w obiektywie” – 29 prezentacji. Z uwagi za zagrożenie Covid -19 nie będzie tradycyjnego oficjalnego wręczenia nagród w siedzibie MZPK - nagrody zostaną dostarczone do szkoły.

            Koordynator szkolny: Pani Ewa Hasiuk

            Zdjęcia ze strony organizatora

          • Radość pomagania

          • Św. Jan Paweł II: "Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością". Dzień Papieski w naszej szkole i jeszcze jeden gość specjalny Natalka i Apert czyli Zespół na całe życie. Reprezentacja Szkolnego Koła Wolontariatu miała dzisiaj przyjemność poznać Natalkę oraz przekazać jej kartkę z życzeniami i podpisami wszystkich zaangażowanych w pomaganie i zbiórkę pieniędzy!

            Szkolne Koło Wolontariatu zebrało podczas charytatywnego kiermaszu ciast 1540 zł na rzecz Natalki Chomczyk Natalka i Apert czyli Zespół na całe życie. Dziękujemy!

            Jeżeli ktoś nie mógł dotrzeć na akcję to nic straconego, można wesprzeć Natalkę przez zrzutkę https://zrzutka.pl/gu255e

          • Dzień Papieski

          • Święty Jan Paweł II, Nasz patron, Nasz autorytet!

            5 listopada obchodziliśmy Dzień Papieski w związku z ważnymi datami: 22 października wspomnienie liturgiczne świętego Jana Pawła II papieża Polaka, 1 listopada Wszystkich Świętych oraz 2 listopada Zaduszki. Pani Aleksandra Kapel wraz z uczniami przygotowała apel i Wspomnienie o naszym patronie. Gościem specjalnym był Ksiądz Jan Gołembiewski. Po występie i powrocie uczniów do sal odbyła się degustacja ulubionego smakołyku Karola Wojtyły - kremówki. Dzięki uprzejmości Pani Martyny Kruszewkiej wszyscy uczniowie, nauczyciele i gość specjalny mogli posmakować "niebiańskiego ciasta". Samorząd Uczniowski dopilnował aby pod pamiątkową tablicą stanął znicz i jesienny bukiet. Pamiętamy! Fotogaleria z Dnia Papieskiego.