• KONKURS PLASTYCZNY

• 10 lutego Samorząd Uczniowski zakończył walentynkowe akcje - poczta trafiła do adresatów a nagrody za plastyczny konkurs WALENTYNKI 2023 - NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA WALENTYNKOWA” otrzymali:

- dwa pierwsze miejsca Zosia Głaz kl. 6a i Eryk Skrzypek kl. 3a

- drugie miejsce Klaudia Gajewska kl. 2a

- trzecie miejsce Maja Michałowska kl. 6a

• Lekcje wychowania fizycznego na Lodowisku

• Wreszcie 23 stycznia pogoda pozowoliła na realizację zajęć wychowania fizycznego kl. 6a i 7a na Otwockim Lodowisku Miejskim. 24 stycznia uczniowie klasy 8a odbyli lekcję WF, również na lodowisku.

• Dzień Babci i Dziadka

• ​​​​​​Z okazji Świąt Babci i Dziadka życzymy dużo zdrowia oraz moc serdeczności, przytulania i buziaków od wnucząt!

Uczniowie klas 1a i 2a przyrządzili pełne witamin prezenty na Dzień Babci i Dziadka - pyszne pomarańcze w syropie goździkowym. Wnuczęta dbają o Babcie i Dziadków dzieląc się z nimi zdrowym syropem, wykonanym w ramach akcji „Trzymaj formę”! Uczniowie klasy 3a z wychowawcą wykonali ozdobne ramki życzeniami i książeczki dla kochanych dziadków. Podczas dodatkowych zajęć kreatywnych języka angielskiego uczniowie klas 2a i 3a przygotowali laurki.

• Spektakl "O rybaku i złotej rybce"

• 20 stycznia uczniowie klas 1a, 2a i 3a byli na przedstawieniu teatralnym pt. „O rybaku i złotej rybce” w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku. Po spektaklu udali się na spacer po kochanym mieście Otwocku.

• Nie! Papierosom! - Wyniki Konkursu

• Wyniki Szkolnego Konkursu Profilaktycznego (prezentacja multimedialna) :

I miejsce - Igor Ładnowski kl. VIIIa

II miejsce - Krystian Smoliński kl. VIIIa

III miejsce - Fabian Smoliński kl. VIa

Wszystkim serdecznie gratulujemy i prezentujemy I miejsce.

Opiekunowie: W. Niewińska, A. Stec

• #Laboratoria Przyszłości - puzzle AR i z trasą dla Ozobota

• W styczniu uczniowie klasy 6a na zajęciach rozwijających kreatywność wypróbowali nowe akcesoria do programowania Ozobota. Drewniane puzzle AR oraz do budowania trasy dla Ozobota zostały zakupione w programie Laboratoria Przyszłości. Puzzle AR w prosty sposób umożliwiają poznanie Rozszerzonej Rzeczywistości oraz świata robotów poprzez tworzenie skomplikowanych tras i pętli, które musi pokonać Ozobot. Dzięki wciągającej zabawie dzieci aktywnie uczą się podstaw programowania rozwijając przy tym kreatywność i logiczne myślenie. Układanie puzzli bardzo angażuje obie półkule mózgu, wypracowuje precyzję, ćwiczy ruchy motoryki małej, przez co rozwija sprawność palców dłoni. Jeżeli do tego dodamy naukę programowania robotów powstaje doskonała pomoc edukacyjna, która nie tylko pomaga w nauce logicznego myślenia, wprowadza w świat algorytmów, ale i doskonale ćwiczy pamięć, koncentrację uwagi. Programowanie trasy Ozobota przez uczniów klasy 6a to początek przygody z programowaniem mini robota oraz pomysłowymi materiałami "Kodowania na dywanie".

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

• Dzień Popcornu - Kawiarenka 18 i 19 stycznia

• 19 stycznia to Dzień Popcornu i dzięki akcji SU w naszej szkole świętowaliśmy go już od wczoraj. Kawiarenkę wsparli wolontariusze szkolnego koła. Dziękujemy rodzicom i nauczycielom, którzy dostarczyli słodkości.

• Jasełka w kościele

• W dniu 15 stycznia uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 9 przedstawili Jasełka w naszym kościele parafialnym w Śródborowie. Pomimo tego, że okres Bożego Narodzenia już się skończył... - to przecież Bóg rodzi się w każdym z nas każdego dnia, a walka między dobrem a złem nadal trwa. Uczniowie z oddziałów 1 - 8 ukazali jak taka walka wygląda w szkolnej klasie. Gratulujemy dzielnym aktorom występu! Wielkie brawa dla: Izy Kuchno (kl. 1), Kajtka Ośko, Szymona Janiaka, Klaudii Gajewskiej, Basi Rumsickiej i Antoniny Bryl, Zlatoslavy Kiviniuk (kl. 2), Marysi Kuchno, Igi Sadowskiej (kl. 3a), Yasmin Hmaied, Fabiana Smolińskiego (kl. 6a), Bartka Kosowskiego (kl. 7a), Mai Ośko, Franka Kapel, Tymka Niwińskiego, Igora Osińskiego, Wiktorii i Patryka Jałochów (kl. 8a).

Organizatorki - Panie Aleksandra Kapel i Karolina Zawada