• Nasza szkoła realizuje programy:

W propozycjach aktywności przygotowanych przez autorkę programu zabawy około programistyczne wplatane są do codziennych aktywności dydaktycznych. Kodowanie realizowane jest na zajęciach rozwijających kreatywność w klasie 2a. Zadania są offline oraz łączą aktywności z pracą z wykorzystaniem robotów edukacyjnych, długopisów 3D i sprzętu komputerowego.

„Uczymy dzieci programować” to nauka podstaw programowania dla dzieci: wartościowa, wszechstronnie rozwijająca i świetna zabawą i okazją do poszerzenia swoich kompetencji w zakresie wykorzystywania narzędzi TiK.

• Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to cykle tematyczne oparte na wyjątkowych filmach, uzupełnione prelekcją, omówieniem i propozycją warsztatów plastycznych, kartą pracy, scenariuszem lekcji oraz analizą psychologiczną. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej pozostają w zgodzie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej i są rezliowane przez Kinokawiarnię Stacja Falenica w Warszawie:

- rok szkolny 2023/2024 - cykl dla klas 7–8: „Od oglądania do czytania – egzamin ósmoklasisty” – filmy mające na celu wsparcie uczniów w przygotowaniu się do pierwszego ważnego egzaminu; to cykl, w którym odwołujemy się do tematyki filmów oraz przedstawianych w nich motywów, wskazując jednocześnie lekturę, w której dany topos można znaleźć;

- rok szkolny 2023/2024 - cykl „Młodzi w obiektywie” dla uczniów klas 4−6, gdzie bohaterami filmów są ich rówieśnicy. Na ekranie przeżywają rozmaite przygody i stawiają czoła takim problemom jak: poszukiwanie własnej drogi i akceptacji, próba odnalezienia się w grupie. Przy okazji dowiadują się, jaką wartość mają przyjaźń czy rodzina.  Edukacja filmowa jest jednym ze sposobów realizacji zadania wspierania ucznia w rozwiązywaniu problemów towarzyszących dojrzewaniu i kształtowanie właściwej postawy młodego człowieka.

W 2012 roku projekt został uhonorowany Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „edukacja młodego widza”. W 2011 roku NHEF został włączony do rodziny projektów Filmoteki Szkolnej oraz należą do Koalicji dla edukacji filmowej powołanej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Honorowy patronat nad programem ma organizacja Europa Cinemas.

W roku szkolnym 2023/2024 w ramach projektu EFS ,,Otwock, Wiązowna, Józefów, Karczew i Czosnów tworzą szkoły nowych możliwości" nasza szkoła otrzymała 6 laptopów i 9 oprogramowań.

Projekt OSEhero skierowany jest do szkół Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, które chcą aktywnie działać w zakresie upowszechniania wiedzy na temat bezpieczeństwa w internecie. Dzięki projektowi OSEhero korzystamy z materiałów przygotowanych przez specjalistów oraz zwiększamy świadomość dotyczącą cyberzagrożeń poprzez realizację w naszej szkole inicjatyw: Dnia Bezpiecznego Komputera i Dnia Bezpiecznego Internetu.