• 22 grudnia - Jasełka w szkole

• W naszej szkole w dniu 22 grudnia 2023 roku dzieci z klas 0, 2, 3, 4, 6, 7 przedstawiły Jasełka pt. ,,Tradycje wigilijne". Dzięki temu zostali wszyscy wprowadzeni w klimat Świąt Bożego Narodzenia i przypomnieli sobie, że to czas Narodzenia Zbawiciela świata. Na koniec tradycyjnie wszyscy razem zaśpiewali kolędę. Bardzo dziękujemy Ks. Janowi Gołębiewskiemu za obecność i słowo skierowane do zgromadzonych oraz Błogosławieństwo Boże. Pani Dyrektor złożyła życzenia uczniom oraz pracownikom naszej szkoły.

Serdecznie gratulujemy przygotowania wspaniałego występu uczniom oraz Paniom Aleksandrze Kapel i Marzenie Sprzęczce!

• Wigilie klasowe

• Wigilia w szkole to zapowiedź tej domowej, wychowawcy i uczniowie klas od oddziału przedszkolnego do ósmej zadbali o to, żeby była wyjątkowa: udekorowali sale świątecznymi ozdobami i przygotowali stoły. Wspaniale zadbali o atmosferę - pozwalającą wczuć się w klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Wspólny posiłek był świetną okazją na zacieśnienie więzi i spędzenia czasu w serdecznej, niemal rodzinnej atmosferze.

• Wyniki konkursu szkolnego - Ozdoba Bożonarodzeniowa i Gratulacje :)

• Przedstawiamy wyniki szkolnego konkursu na Ozdobę Bożonarodzeniową. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Kategoria wiekowa kl. IV- VIII

I miejsce Fabian Smoliński kl. VIIa

II miejsce Łukasz Sosna kl. VIIa

Kategoria wiekowa 0-III

I miejsce Klaudia Gajewska kl. IIIa

II miejsce Szymon Zając kl. 0

III miejsce Milena Jenda kl. 0

Wyróżnienie otrzymali:

- Jakub Żołądek kl. 0

- Jakub Domaradzki kl. IIa

- Antonina Bryl kl. IIIa

Organizator: Pani Iwona Leśniewska

• 17 grudnia - Wigilia Miejska

• Uczniowie naszej szkoły włączyli się w miejskie obchody świąteczne w Parku Miejskim! Dziękujemy rodzicom, którzy nam towarzyszyli oraz organizatorom za zaproszenie.

Pan Jarosław Margielski - Prezydent Otwocka wraz z Przewodniczącą Panią Moniką Kwiek zaprosili Mieszkańców na niezwykłą Otwocką Wigilię Miejską! To był wyjątkowy dzień pełen radości, muzyki i wspólnego świętowania. Zaplanowano wiele atrakcji dla całych rodzin. Odbyło się wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek razem z utalentowanymi dziećmi z miejskich placówek oświatowych. Piękne dźwięki Chóru Lira pod kierownictwem Czesława Woszczyka, były niezapomnianą uczta dla uszu i duszy. Dla najmłodszych uczestników przygotowano świąteczne animacje, gry oraz spotkanie z Mikołajem.

#wigiliamiejska #otwockmiastozdobrymklimatem #otwocktetniacyzyciem #świętabożegonarodzenia #swiatecznyklimat

• 13-15 grudnia - Kiermasz charytatywny

• Szkolne Koło Wolontariatu oraz uczniowie przygotowali ozdoby oraz pierniczki, które od 13 do 15 grudnia były sprzedawane przez  wolontariuszy (zbiórka charytatywna na rzecz uczniów naszej szkoły z rodzin w trudnej sytuacji materialnej). Dziękujemy rodzicom za hojność podczas pierwszego dnia sprzedaży podczas zebrań. Szkolne Koło Wolontariatu kontynuowało sprzedaż pierniczków i ozdób w dniach 14 i 15 grudnia.

Stoisko obsługiwali wolontariusze: Fabian z kl. 7a i Bartek z kl. 8a. Dziękujemy

Koordynatorzy Kiermaszu - Panie: Kamila Nowak i Agnieszka Stec

• 5 grudnia - Świętem Wolontariuszy

• Z dumą prezentujemy statuetkę otrzymaną przez nasze Szkolne Koło Wolontariatu dla laureata konkursu "Anioły Wolontariatu Powiatu Otwockiego". Zostaliśmy docenieni za działalność w roku szkolnym 2022/2023 i obecnie trwającym 2023/2024!

5 grudnia w Międzynarodowy Dzień Wolontariusza Reprezentacja Szkolnego Koła Wolontariatu miała przyjemność odebrać nagrodę podczas jubileuszowej gali w auli Liceum Ogólnokształcące im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Otwocku. Gratulujemy młodzieży i dziękujemy społeczności szkolnej za wsparcie inicjatyw! Życzymy naszym dzielny uczniom dużo siły w podejmowaniu kolejnych wyzwań! Jesteśmy dumni, że „zasialiśmy ziarenko” i Agatka - Absolwentka naszej szkoły kontynuuje misję wolontariatu w nowej placówce!

„Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością" Św. Jan Paweł II.

Opiekunowie koła - Panie: Martyna Kruszewska, Kamila Nowak, Agnieszka Stec i Karolina Zawada

• Ważne informacje - próbny egzamin ósmoklasisty 5, 6 i 7 grudnia

• W dniach 5, 6, 7 grudnia odbywa się w szkole próbny egzamin ósmoklasisty. W związku z tym uczniowie klas 2-7 przychodzą na godzinę 11:45. Nastąpi w tych dniach zmiana planu, prosimy o zapoznanie się ze zmianami na portalu Librus. Poniżej harmonogram autobusu szkolnego ww. dni.