• Zasady przyjęć do klas 0 i 1 na rok szkolny 2024/2025

• Szczegółowe infromacje dotyczące zasad i harmonogarmu rekrutacji do klas 0 i 1 w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Otwock na rok szkolny 2024/2025:

Zapraszamy nowych uczniów!

• Dla dzieci to komfort nauki w małej grupie i rodzinnej atmosferze.
            • Dla rodziców gwarancja indywidualnego podejścia do dziecka oraz wsparcie wykwalifikowanej kadry w rozwoju i wychowaniu.
            • Położenie budynku szkoły wśród zieleni i drzew to odpowiednie warunki do nauki oraz zabawy.

• Giganci programowania - zaproszenie na zajęcia

• Giganci Programowania zapraszają na bezpłatną naukę programowania!

Wystartowały zapisy na „Koduj z Gigantami: Poszukiwacze kodu” - bezpłatne warsztaty z programowania dla uczniów szkół podstawowych i średnich, organizowane w ramach ogólnopolskiej, społecznej akcji edukacyjnej.

Warsztaty odbędą się stacjonarnie, w placówce Gigantów Programowania w Otwocku przy ul. Kołłątaja 4.

Dla uczniów z Otwocka i sąsiednich miejscowości Giganci Programowania przygotowali:

• klasy 1-3: programowanie w Scratch oraz Minecraft Education Edition,
            • klasy 4-6: programowanie w Scratch, Minecraft Education Edition oraz tworzenie aplikacji mobilnych w AppInventor,
            • klasy 7-8: wstęp do programowania w C++, C# i Python,
            • szkoła średnia: wstęp do programowania w C++, C# i Python.

Celem „Koduj z Gigantami” jest popularyzacja nauki programowania wśród uczniów w wieku 7-19 lat, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Pan Jarosław Margielski, Prezydent Miasta Otwocka.

Warsztaty odbędą w ferie zimowe (20-21.01, 27-28.01 oraz 03-04.02).

Zapraszamy do zapisów na stronie www.kodujzgigantami.pl Liczba miejsc jest ograniczona!

• Podziękowanie - Paczka na Kresy Boże Narodzenie 2023

• Otrzymaliśmy podziękowanie dla społeczności szkolnej oraz Koła Wolontariatu za wsparcie akcji #PaczkaNaKresy od Fundacji Kresy w potrzebie.

Szanowni Państwo!

W związku z udziałem Waszej szkoły w akcji Paczka na Kresy Boże Narodzenie 2023 przesyłam podziękowania.

Agnieszka Skowrońska

Prezes fundacji Kresy w potrzebie

• Życzenia i prezenty z okazji Dni Babci i Dziadka

• Kochanym Babciom i Dziadkom z okazji ich świąt składamy najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia i radości, niechaj duma z wnucząt zawsze w Waszych sercach gości.
            Możemy już uchylić rąbka tajemnicy jak uczniowie przygotowali się do tych szczególnych dni. Dzięki wyposażeniu szkoły zakupionemu w programie Laboratoria Przyszłości (sprzętowi kuchennemu i piekarnikowi, pistoletom z klejem na gorąco oraz wypalarkom w drewnie) powstały: pierniczki, upcyklingowe świeczniki i wazony oraz zakładki do książek.

• Gratulacje - podsumowanie semestru

• 12 stucznia w naszej szkole odbył się apel dla klas 0-8 podsumowujący pierwszy semestr. Pani Dyrektor Regina Kwaśniewska pogratulowała uczniom oraz wręczyła nagrody za sukcesy w konkursach. Wolontariusze otrzymali drobne upominki! Po pracowitym semestrze czas na odpoczynek i regenerację.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy zdrowych oraz bezpiecznych ferii zimowych!

• 12 stycznia - Kostiumowy Bal Karnawałowy

• W ostatnim dniu przed feriami odbył się Kostiumowy Bal Karnawałowy dla dzieci z klas 0-3. Podczas balu nie zabrakło słodkich i tanecznych konkursów oraz kreatywnych przebrań.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przepyszne ciasta do kawiarenki karnawałowej!

Impreza odbyła się z wykorzysatniem moblinego głośnika zakupionego w programie Laboratoria Przyszłości.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

• 6 stycznia - Jasełka w kościele parafialnym

• 6 stycznia 2024r. uczniowie naszej szkoły uświetnili Uroczystość Objawienia Pańskiego przedstawiając jasełka w kościele parafialnym w Śródborowie. Dzieci występując przed szerszą publicznością pokazały swoje zdolności i umiejętności, pokonując obawy i zdenerwowanie. Występ został doceniony i nagrodzony gromkimi barwami, nie obyło się bez łez wzruszenia. Gratulujemy

Kolejny raz nasi Uczniowie i ich Rodzice udowodnili, że ciężka praca, zaangażowanie i współpraca oraz zaufanie drugiemu człowiekowi dają wspaniałe efekty. Bardzo dziękujemy