• 18 maja - 104 rocznica urodzin Patrona naszej szkoły

• 17 maja 2024r., w przeddzień 104 rocznicy urodzin Jana Pawła II, cała społeczność naszej szkoły będzie obchodzić Dzień Patrona (tego dnia przychodzimy ubrani na galowo).

Zapraszamy na uroczysty apel o godz. 10.00.

Nawiązując do tego, że Jan Paweł II był człowiekiem aktywnym także w dziedzinach sportu, zachęcamy do udziału w biegach na różnych dystansach dostosowanych do grup wiekowych:

• Odział 0 - 60 metrów
            • klasy II III - 260 metrów
            • klasy IV - VI - 400 metrów
            • klasy VII - VIII - 660 metrów

(osoby chętne do udziału w biegach proszone są o przyniesienie stroju sportowego na zmianę).

Zwycięzcy zostaną nagrodzeni.

Chętne osoby na biegi zgłaszają się do wychowawców.

• Gratulacje - Szkolny Turniej Rummikub

• Gra Rummikub to doskonała nauka przez zabawę: rozwijająca logiczne myślenie, koncentrację uwagi, spostrzegawczość, ucząca rywalizacji i zasad fair play. 9 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Szkolnym Turnieju Rummikub:

miejsce zajął Fabian Smoliński kl. 7a,

miejsce Łukasz Sosna kl. 7a,

miejsce Kajetan Ośko kl. 3a,

4 miejsce Szymon Janiak kl. 3a.

Zwycięzcom gratulujemy

• Konkurs filmowy dla dzieci „Czym wg mnie jest Cyberbezpieczeństwo”! - zgłoszenia do 6 czerwca

• Fundacja Rozwoju Cyfrowych Sztuk Filmowych zaprasza do udziału w konkursie filmowym dla dzieci „Czym wg mnie jest Cyberbezpieczeństwo” !

Konkurs jest adresowy do uczniów Szkół Podstawowych z Otwocka.

Masz głowę pełną pomysłów?

Lubisz tworzyć filmy i chcesz podzielić się swoją wizją Cyberbezpieczeństwa?

W takim razie ten konkurs jest właśnie dla Ciebie!

Nakręć krótki film (do 3 minut) o tym, jak postrzegasz Cyberbezpieczeństwo. Pokaż nam, jak chronisz się w Internecie, jakie zagrożenia napotkałeś i jak sobie z nimi radzisz.

Możesz stworzyć: film fabularny, dokumentalny, wywiad – ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia!

Do wygrania w każdej z dwóch kategorii wiekowych:

1. Nagroda główna: nagroda rzeczowa/pieniężna o wartości 600 PLN,

2. Drugie miejsce: nagroda rzeczowa/pieniężna o wartości 350 PLN,

3. Trzecie miejsce: nagroda rzeczowa/pieniężna o wartości 200 PLN,

4. Wszystkie inne prace: drobny upominek.

Dodatkowo:

· Najlepsze filmy nagrodzimy atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi i zostaną wyświetlone w czasie uroczystej gali.

· Wybrane filmy zostaną opublikowane na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych.

· Wygrasz szansę na zaprezentowanie swojego filmu przed szerokim gronem odbiorców.

Jak wziąć udział?

· Nagraj film o tematyce Cyberbezpieczeństwa, nie używaj AI (sztucznej inteligencji),

· Wyślij swój film na adres: konkurs@frcsf.eu

· Termin zgłoszeń: 6 czerwca 2024 r. do Pani Agnieszki Stec (e-mail: astecsp9otwock@gmail.com)

Regulamin-Czym-wg-mnie-jest-Cyberbezpieczenstwo.pdf

Zalacznik-1-Karta-zgloszenia.pdf

Zalacznik-2-Zgoda-na-udzial.pdf

Zalacznik-3-RODO.pdf

Regulamin wraz z załącznikami jest dostępny na stronie organizatora http://www.frcsf.eu/nasze-projekty/...

• Zaproszenie do II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego Gigathon - Zapisy do I etapu trwają do 26 maja

• Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego Gigathon, który objęty został patronatem honorowym Ministra Edukacji.

Gigathon to doskonała okazja, aby zaprezentować swoje umiejętności programistyczne i zawalczyć o wyjątkowe nagrody, których głównym sponsorem została firma Komputronik.

Co jest do wygrania?

- Konsola Microsoft Xbox Series X, telefony, tablety, akcesoria marki Samsung, obozy i kursy programistyczne

pakiety książek ufundowane przez wydawnictwa HarperCollins i Helion

Kto może wziąć udział?

Kategoria 7-9 lat (Minecraft)

Kategoria 10-12 lat (Scratch)

Kategoria 13-15 lat (Python, C#, C+ +)

Kategoria 16-18 lat (Python, C#, C+ +)

Jakie są etapy konkursu?

Zapisy właśnie wystartowały i trwają aż do końca I etapu, który odbywa się od 6 do 26 maja.

Kolejne dwa etapy odbędą się po wakacjach.

Etapy:

● I etap: 06.05 - 26.05 (quiz)

● II etap: 23.09 - 07.10 (quiz)

● III etap: 08.10 - 23.10 (zadanie projektowe)

● Wielki finał (listopad 2024)

Finał, który ma charakter stacjonarny zaplanowany jest na koniec listopada 2024 roku w Warszawie.

W tym roku konkurs został rozszerzony również o rywalizację międzyszkolną Gigathon School Challenge, gdzie każdy zapisany uczestnik zdobywa punkty dla naszej szkoły! Więcej szczegółów i formularz zapisowy znajdziecie pod linkiem: www.gigathon.pl/rejestracja

• Gratulacje - Szkolny Konkurs Fizyczny "Maraton Zadań"

• 24 kwietnia br., odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Fizyczny "Maraton Zadań". Uczniowie odpowiadali na pytania testu jednokrotnego wyboru, z różnych dziedzin fizyki. Przedstawiamy wyniki konkursu: 1 miejsce - Fabian Smoliński z klasy 7a, 2 miejsce - Maja Michałowska z klasy 7a i 3 miejsce - Daria Umanska z klasy 8a. Gratulacje!

Organizacja Pani Janina Bednarz - nauczyciel fizyki