• Wycieczka klas 6a i 7a do Centrum Nauki Kopernik

          • W dniu 10 maja uczniowie klas 6a i 7a wybrali się na wycieczkę do Warszawy. W Centrum Nauki Kopernik doświadczali, obserwowali, zadawali pytania i samodzielne poszukiwali odpowiedzi dotyczących właściwości wody, dźwięku, zjawisk naturalnych, przyrody czy eksperymentów fizycznych. Młodzież zdobywała wiedzę poprzez działanie, sprawdzanie, przekręcanie, podskoki lub krzyk – aby uruchomić eksponat. Największe wrażenie wywarł samochód autonomiczny oraz zaawansowany robot humanoidalny z odwzorowaną twarzą Mikołaja Kopernika.

          • Charytatywna zbiórka trwa do 17 maja 2023r.

          • Powoli kończy się tegoroczna szkolna akcja zbierania plastikowych nakrętek. Korki zostaną przekazane fundacji w celu dofinansowania do rehabilitacyjnego turnusu Amelki - dziecka z niepełnosprawnością. Charytatywna zbiórka trwa do 17 maja 2023r. Nakrętki przynosimy do świetlicy szkolnej. Dziękujemy za już otrzymane!

            Koordynatorzy akcji: Pedagog szkolny i nauczyciele świetlicy.

          • Występ uczniów klas 2a i 3a na Festiwalu Piosenki o Zdrowiu

          • W dniu 8 maja uczniowie klas 2a i 3a reprezentowali naszą szkołę w 30 edycji Festiwalu Piosenki o Zdrowiu zorganizowanym przez Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Otwocku. Gratulujemy wspaniałego występu naszym dzielnym artystom w składzie: Klaudia Gajewska, Zlata Kivniuk, Diana Kyrychuk, Emilka Bukh, Iryna Pundyk, Szymon Janiak (kl. 2a) oraz Marysia Kuchno, Iga Sadowska i Ola Żołądek (kl. 3a). Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i kreatywność w przygotowaniu strojów do występu.

            Tekst piosenki: Pani Martyna Kruszewska

            Przygotowanie uczniów - Panie Kamila Nowak i Karolina Zawada

          • VIVAT 3 MAJA! - uroczystości w Otwocku

          • 3 maja reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w miejskich uroczystościach z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Część oficjalna rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele pw. Św. Wincentego à Paulo o godzinie 9:30. Po mszy odbył się przemarsz pocztów sztandarowych pod obelisk Józefa Piłsudskiego u zbiegu ulic Kościuszki i Chopina. Następnie zostały złożone kwiaty  i wiązanki pod obeliskiem. Od godziny 13:00 w Muzeum Ziemi Otwockiej był piknik, w trakcie którego był m.in. wykład historyczny, koncert Otwocka Orkiestra Dęta, ognisko z kiełbaskami czy robienie kotylionów!

          • VIVAT 3 MAJA - apel z okazji świąt majowych

          • 28 kwietnia społeczność naszej szkoły wzięła udział w uroczystym apelu z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po uroczystym wprowadzeniu pocztu sztandarowego, społeczność naszej szkoły odśpiewała Hymn Państwowy.  Uczniowie z klas 1a, 2a i 6a upamiętnili ważne dla Polski i Polaków wydarzenie - przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej Konstytucji. Pani Dyrektor Regina Kwaśniewska w swoim wystąpieniu zaakcentowała ważność pamięci pokoleniowej. Zachęciłą uczniów aby swoją postawą oraz udziałem w uroczystościach nie tylko szkolnych kultywowali tradycje narodowe.

            Dziękujemy uczniom występującym oraz tym, którzy przygotowali się na szkolne obchody Święta Narodowego poprzez strój galowy. Apel i dekorację przygotowały Panie: Monika Bożek, Kamila Nowak i Agnieszka Stec

            Pierwsze dni maja to zarówno święta państwowe, jak i wyczekiwany czas wolny. 1 maja Święto Pracy, 2 maja Dzień Flagi RP, 3 maja 232 rocznica uchwalenia Konstytucji, więc zachęcamy do udziału w akcji Biura Programu Niepodległa i wywieśmy flagi #mojaflaga

            Życzymy spokojnej, zdrowej, zielonej majówki i zapraszamy do wspólnego świętowania! Zachęcamy do udziału w uroczystościach obchodów 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja zorganizowanych w Otwocku.

          • 24-28 kwietnia Szkolny Tydzień Książki

          • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to święto przypadające 23 kwietnia. Samorząd Uczniowski ogłosił Tydzień Książki w dniach od 24 do 28 kwietnia. „Książka poleca się” przed snem, dlatego 24 kwietnia był Dniem Śpiocha! W tym dniu na dolnym korytarzu zagościł kącik czytelniczy, a biblioteka szkolna i SU zaprosili do udziału w konkursie „Nowa okładka mojej ulubionej książki” (szczegóły w Dzienniku Librus). Uczniowie w świetlicy włączyli się w obchody Tygodnia Książki - wykonując zakładki m. in. metodą origami. Dzieci dowiedziały się jak powstaje książka. Etapy powstawania książki tak ich zainteresowały, że stworzyły własne. Jak zwykle nasi uczniowie wykazali się niebywałą fantazją i kreatywnością robiąc zakładki i książki.

          • 21 kwietnia - szkolne obchody Dnia Ziemi

          • 21 kwietnia społeczność naszej szkoły wzięła udział w V edycji ogólnopolskiej akcji "Sprzątamy dla Polski". Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji i Nauki. Wcześniej uczniowie przygotowali plakaty i hasła promujące postawy proekologiczne, które zaprezentowali przed przystąpieniem do sprzątania. Dzieci zbierały śmieci w lasku położonym w pobliżu szkoły.

            #SprzątamyDlaPolski

          • Apel z okazji 1057 rocznicy Chrztu Polski

          • 21 kwietnia społeczność naszej szkoły spotkała się na apelu zorganizowanym z okazji 1057 rocznicy Chrztu Polski. Podczas prezentacji Pani Aleksandra Kapel przybliżyła dzieciom początki powstania Państwa Polskiego oraz wpływ wiary chrześcijańskiej na rozwój i umocnienie naszej ojczyzny. Dziękujemy za udział i pomoc w uatrakcyjnieniu przekazu dzieciom z klas: 2a, 3a, 6a, 8a oraz Pani Joannie Zielińskiej i uczniom świetlicy za przygotowanie dekoracji.

          • Łączy Nas Pamięć

          • Uczniowie klas 6a i 7a odwiedzili Skwer Pamięci Żydów Otwockich, aby upamiętnić złożeniem kwiatów 80 rocznicę  powstania w getcie warszawskim, które miało miejsce 19 kwietnia w 1943r.

            #ŁączyNasPamięć #AkcjaŻonkile

          • Szkolenie z pierwszej pomocy dla uczniów kl. 8a

          • 18 kwietnia w naszej szkole odbyło się szkolenie z pierwszej pomocy dla uczniów klasy 8a w ramach zajęć EDB. Pani Ratownik pokazała jak wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową oraz jak odratować kogoś dławiącego się.

          • Podziękowania za wsparcie charytatywnej akcji

          • Serdecznie dziękujemy: wolontariuszom, uczniom, wychowawcom świetlicy, Pani Iwonie Leśniewskiej, Pani Elizie Parzych i Pani Kamili Jakubowskiej za pomoc w przygotowaniu ozdób na charytatywny kiermasz. Z dumą ogłaszamy, że zebraliśmy i przekazaliśmy na rzecz Oli Malewskiej kwotę 1980zł.

             

            Oli można pomóc przekazując 1,5% przy rozliczeniu rocznym, bądź przez zbiórkę Fundacji. Pozwoli to zapewnić kosztowną rehabilitację w sposób ciągły.

            Wszelkie wpłaty prosimy kierować na konto:

            FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”

            ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

            Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

            Tytułem: 36275 Malewska Aleksandra – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

            Darowizny można też wpłacać ONLINE przez stronę: www.dzieciom.pl/podopieczni/36275

            Można też przekazać 1,5% podatku. Wystarczy w rozliczeniu rocznym wpisać:

            KRS: 0000037904, a w polu CEL SZCZEGÓŁOWY: 36275 Malewska Aleksandra

          • „Historia mówi przez pokolenia” - Kongres Pamięci Narodowej IPN

          • „Historia mówi przez pokolenia” – pod tym hasłem na stadionie PGE Narodowym w Warszawie Instytut Pamięci Narodowej zorganizował Kongres Pamięci Narodowej. W dniu 14 kwietnia uczniowie klasy 8a, wzięli udział w debacie historycznej, grach, wystawach, warsztatach i pokazach filmowych. Młodzież doświadczyła opowieści o najnowszej historii Polski w sposób przemawiający do każdego pokolenia tj. poprzez nowe technologie, multimedia i zabawę.

          • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

          • W dniu 13 kwietnia reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w uroczystościach upamiętniających Ofiary Zbrodni Katyńskiej – prawie 22 tys. obywateli II Rzeczypospolitej zamordowanych przez funkcjonariuszy NKWD na rozkaz sowieckich władz. Dzień Pamięci został ustanowiony w 2007 roku uchwałą Sejmu RP i przypada w rocznicę opublikowania przez Niemców w 1943 roku informacji o odkryciu w Katyniu masowych grobów oficerów Wojska Polskiego. Jarosław Margielski - Prezydent Otwocka, Przewodnicząca Rady Miasta Otwocka Monika Kwiek oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Otwocku zaprosili nas na uroczystość, która rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Otwocku o godzinie 9.30, a nastepnie pod pomnikiem „Katyń 1940" odbyły się uroczyste obchody i składanie kwiatów.

          • Życzenia Wielkanocne

          • Spokoju w sercu i pokoju na świecie.

            Niech Wielkanocny czas odrodzi wszystko, co dobre.

            Przegoni troski i smutki.

            Obudzi nadzieję na lepsze jutro.

            Życzy Dyrektor i Pracownicy Szkoły

            Na zdjęciach kartki, które wykonano no świetlicy pod opieką Pań: Joanny Zielińskiej i Marzeny Sprzęczki.

          • Wielkanocny Konkurs Plastyczny - edycja 2023 MOKTiS

          • Z dumą prezentujemy pracę konkursową wykonaną przez Klaudię Gajewską z klasy 2a i trzymamy kciuki za wygraną. Jej dzieło w dniu 5 kwietnia 2023r. wzięło udział w Wielkanocnym Konkursie Plastycznym - edycja 2023, organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury, Turystyki i Sportu w Otwocku. Wystawę eksponatów można oglądać przez dwa tygodnie w Kościele bł. Ignacego Kłopotowskiego w Otwocku.

            Koordynator konkursu: Pani Karolina Zawada

          • Święta Wielkanocne - apel

          • 5 kwietnia społeczność naszej szkoły spotkała się na apelu zorganizowanym z okazji Świąt Wielkanocnych. Święta te obfitują w tradycje oraz zwyczaje ludowe, które uczniowie oraz pracownicy szkoły mieli okazję poznać lub przypomnieć sobie. Akademię poprowadziła Maja Ośko z kl. 8a wraz uczniami klas 1a, 2a i 3a. Pani Liudmyla Sidolkovska oraz młodzież z klasy 7b Oleksandra Olefirenko i Artem Biriukov przybliżyli nam również ukraińskie tradycje. Następnie odbył się quiz wiedzy, gdzie nagrodą była słodka niespodzianka.

            Pani Dyrektor Regina Kwaśniewska złożyła świąteczne życzenia, podkreślając wartość narodowych tradycji.

            Apel przygotowali opiekunowie SU - Panie Marzena Sprzęczka i Joanna Zielińska. Uczniów klas przygotowały Panie: Marlena Chlebowska (kl. 1a), Karolina Zawada (kl. 2a), Marzena Sprzęczka (kl. 3a), Liudmyla Sidolkovska (kl. 7b). Dekoracja i zaplecze techniczne - Panie Kamila Nowak i Agnieszka Stec

          • Zbiórka zabawek itp. dla szpitala IMiD - Szkolne Koło Wolontariatu

          • Szkolne Koło Wolontariatu prowadzi zbiórkę zabawek, książeczek, gier dla dzieci na rzecz poradni w szpitalu Instytut Matki i Dziecka w Warszawie. Zabawki mogą być używane, ale niezniszczone, czyste i kompletne. Serdecznie dziękujemy za już otrzymane podarki  i czekamy na kolejne! Szkolna akcja trwa do 14 kwietnia!