Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiego projektu Tydzień Uczniowskiej SuperMocy. Uczniowie poznają swoje mocne strony i talenty oraz ćwiczą uśmiech. Budują poczucie własnej wartości i skrzydła rozpoczęte przez klasę 8 na zajęciach doradztwa zawodowego. Kolejne klasy dołączają, to będzie wspólne dzieło...
Aktualności
SuperMoce uczniów
- 3
Wspomnienie o Św. Janie Pawle II
W niedzielę 17 października w kościele parafii Niepokalanego Serca Maryi w Sródborowie po Mszy Św. o godz. 12ej uczniowie naszej szkoły wspominali Św. Jana Pawla II. Po występie wolontariusze sprzedawali ciasta - cegiełki. Fotorelacja z występu uczniów naszej szkoły oraz zbiórki charytatywnej na rzecz Natalki Chomczyk Natalka i Apert czyli Zespół na całe życie
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestniczącym w tych wydarzeniach!
Koordynatorzy Dnia Papieskiego, Panie: Aleksandra Kapel i Martyna Kruszewska
i zbiórki charytatywnej, Panie: Martyna Kruszewska, Kamila Nowak, Agnieszka Stec i Karolina Zawada.
Dzień Papieża
16 października to Dzień Papieża Jana Pawła II – polskie święto ustanowione przez Sejm RP w hołdzie papieżowi Polakowi Janowi Pawłowi II. 43 lata temu, 16 października 1978 roku, kardynał Karol Wojtyła został wybrany na papieża. Przyjął on imię Jan Paweł II i był pierwszym od 1522 r. papieżem nie z Włoch. Ulubioną modlitwą Patrona naszej szkoły był różaniec. Papież zawierzył siebie i swój pontyfikat Maryi. Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej, dlatego też najmłodsi uczniowie ozdobili tablicę sercami z różańcem. Zapraszamy w dniu 17 października na Mszę Św. o godzinie 12ej do kościoła w Śródborowie a po niej na wspomnienie o Świętym Janie Pawle II.
"Nie lękajcie się Miłości, która stawia człowiekowi wymagania" Jan Paweł II
Koordynatorzy Dnia Papieskiego, Panie: Aleksandra Kapel i Martyna Kruszewska
Zbiórki charytatywnej, Panie: Martyna Kruszewska, Kamila Nowak, Agnieszka Stec i Karolina Zawada.
Nasi dzielni Wolontariusze 16 października przybyli do szkoły i przygotowali cegiełki - domowe ciasta na charytatywny kiermasz. Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom, babciom oraz nauczycielom, którzy upiekli i dostarczyli te wspaniałe wypieki (na zdjęciach jest tylko część smakołyków) Zachęcamy do udziału i zapraszamy!
Wymiana pocztówkowa ze szkołami im. Jana Pawła II
Uczniowie klasy 7 w związku ze zbliżającą się rocznicą pontyfikatu, uczcili to wyjątkowe wydarzenie poprzez wymianę korespondencji między szkołami, których patronem jest Święty Jan Paweł II. Pani Agnieszka Parzniewska-Doniec zainicjowała tę wymianę pocztówkową.
Ślubowanie klasy 1 i DEN
13 października w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klasy 1 oraz koncert życzeń z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przygotowany przez klasę 7.
Dziś pierwszaki ślubowaly
I uczniami już się stały!
Pasowanie także było
Lecz bez pasa sie odbyło.
Wielką kredką w prawie ramię
Niczym giermka pasowanie
na rycerza prawdziwego,
Odważnego, szlachetnego!
Dla nauczycieli także były życzenia i mała słodka niespodzianka
14 października umili im dzień od samego ranka!
Kwiaty, uśmiechy, życzliwości co niemiara
Każdy uczeń grzeczny być dzisiaj sie stara!
Drodzy Rodzice i Uczniowie Dzień Edukacji Narodowej to Nasze wspólne święto, ponieważ razem tworzymy szkołę. Życzymy sobie i Wam aby atmosfera życzliwości oraz radości, która towarzyszyła nam podczas wczorajszych uroczystości utrzymywała się przez cały rok szkolny Mamy nadzieję, że ten krótki filmik choć trochę odtworzy: radość uczniów klasy 1 oraz zaangażowanie klasy 7 w koncert życzeń dla nauczycieli. Pierwszoklasiści otrzymali: pakiet powitalny od wychowawcy legitymację szkolną, dyplom, medal i "Atlas świata" oraz od kolegów i koleżanek z klasy 2 własnoręcznie wykonane i podpisane medale na pamiątkę Ślubowania. Witajcie w szkole! Fotoleracja z uroczystości DEN.
Dziękujemy za przygotowanie uroczystości: uczniom, pocztowi sztandarowemu oraz nauczycielom Paniom Karolinie Zawadzie, Martynie Kruszewkiej, Iwonie Grodzkiej i Kamili Nowak.
Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
w Otwocku zaprasza na warsztaty online dla rodziców.
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy na warsztat online dla rodziców "Rozwód oczami dziecka i rodzica". Warsztat skierowany jest do rodziców będących w trakcie rozwodu lub rozstania.
Zapisy odbywają się przez e-mail: pppp.otwock@op.pl
Liczba miejsc ograniczona. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
Termin zostanie podany po uzbieraniu się grupy warsztatowej.
Szczegółowe informacje na załączonym PLAKACIE PLAKAT_-_Rozwod_oczami_dziecka(1).pdf
Z poważaniem,
Zespół Poradni
CodeWeek 2021
9 października rozpoczyna się #CodeWeek2021 - największe programistyczne wydarzenie w Europie. Zachęcamy do udziału w bezpłatnych warsztatach programowania dla dzieci i młodzieży.
Serdecznie zapraszamy na warsztaty z programowania online. Kalendarium bezpłatnych wydarzeń dostępnych w dniach od 9 do 24 października i przygotowanych przez biuro CodeWeek i partnerów znajdziecie Państwo na stronie koduj.gov.pl.
W trakcie CodeWeek2021 będziemy budować proste gry zręcznościowe, poznawać języki programowania Scratch i Python, budować strony internetowe i poznawać nowe narzędzia informatyczne.Szczególnie gorąco zapraszamy na inaugurację CodeWeek z Klubem Młodego Programisty już w najbliższą sobotę, 9 października o 17.00. Będzie to okazja do rozstrzygnięcia wszelkich wątpliwości dotyczących Europejskiego Tygodnia Kodowania i szansa na rozwiązanie pierwszych programistycznych zadań - uczestnicy zbudują prostą grę zręcznościową. Już teraz dołączcie do wydarzenia na Facebooku, żeby być na bieżąco.
Organizatorami wydarzeń w ramach CodeWeek2021 są Państwowy Instytut Badawczy NASK i Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog, Giganci Programowania i EduSense – Uczymy Dzieci Programować.
Pozdrawiamy,
Zespół #CodeWeek2021
Święto Pieczonego Ziemniaka
Dnia 11.10.2021r. obchodziliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka. Na boisku szkolnym odbyły się różnorodne konkurencje dla uczniów klas 1-6, w których główną role odgrywał oczywiście ziemniak. Drużyny zbierały ziemniaki na czas, rzucały ziemniakami do celu, był wyścig w workach oraz zabawy przy muzyce. Na koniec nie mogło zabraknąć wspólnego posiłku przy grillu, podczas którego dołączyli do imprezy uczniowie klas 7-8. Pięknie dziękujemy rodzicom, którzy tego dnia zajęli się grilowaniem dla nas.
Ogłoszone też zostały wyniki konkursu "Dziwaki z warzyw i owoców":
Kategoria wiekowa V - VIII
I miejsce - Krystian Smoliński
II miejsce - Fabian Smoliński
III miejsce - Yasmina Hmaied
Kategoria wiekowa I- III
I miejsce ex aequo: Ola Żołądek, Marysia i Agata Kuchno
II miejsce ex aequo: Klaudia Gajewska, Iga Sadowska
III miejsce - Marysia i Franek Foryś
Wyróżnienie: Kajetan Ośko i Yemina Hmaied
Organizatorzy i prowadzący, Panie:
Marlena Chlebowska, Marzena Sprzęczka i Joanna Zielińska.
Kawiarenka 1 października
Szkolne Koło Wolontariatu zrealizowało pierwszą akcję, która była bardzo słodka. Dziękujemy wolontariuszom za super organizację! Mamy nadzieję, że następne akcje będą równie owocne.
Bieg z Radością
Zachęcamy do udziału w biegu charytatywnym w dniu 10 października - szczegóły poniżej.
Europejski Tydzień Sportu
- 4
Od 23 do 30 września uczniowie naszej szkoły brali udział w Europejskim Tygodniu Sportu. Z tej okazji codziennie wykonywali różne aktywności. Ostatniego dnia nie udało się zrealizować gry w piłkę siatkową przez opady deszczu. Dzielni sportowcy zajęli się więc regenracją. Wykonali z owoców i wypili zdrowe smoothies - fotogaleria z ostatniego dnia.
Mistrzowie otrzymają nagrody w czasie uroczystości szkolnych w dniu 13 października. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Koordynator: Pani Kamila Nowak
Oto ramowy plan:
23.09 (czwartek) - plakaty na temat "Europejski Tydzień Sportu"
24.09 (piątek) - dzień Tenisa Stołowego - wybieramy Mistrza gry tzw. "Wariata"
27.09 (poniedziałek) - dzień Tańca i Aerobiku
28.09 (wtorek) - sprawdzamy naszą siłę i wytrzymałość
29.09 (środa) - Mini Spartakiada
30.09 (czwartek) - Dzień Piłki Siatkowej
Wszystkie czynności będą organizwane w czasie przerw oraz na lekcjach wychowania fizycznego.
Dzień Chłopaka
- 1
Dzień Chłopaka upłynął w naszej szkole miło, wesoło i upominkowo. Dziewczyny zasłużyłyście na medal. Chłopcom w kapeluszach gratulujemy odwagi i zdobytych bonów!
Z okazji Dnia Chłopaka życzymy Wam Kochani:
Abyście byli pomocni jak komputer
Szybcy jak japoński skuter
Sympatyczni jak maskotka
I słodcy jak szarlotka
Organizator: Samorząd Uczniowski i opiekunowie
Dzieci Sieci - spektakl online
29 września uczniowie klasy 1 i 6 obejrzeli spektakl "Dzieci Sieci, czyli Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów". Główni bohaterzy przedstawili dzieciom zagadnienia związane z bezpieczeństwem w sieci.
Organizatorem wydarzenia jest NASK, spektakle powstały w ramach Polskiego Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF).
Olimpijskie Koło Informatyczne
Bezpłatne, zdalne zajęcia uczące programowania OD PODSTAW dla uczniów klas 5-8.
We wtorek, 21 września, o 18:00 rozpoczynają się bezpłatne, zdalne zajęcia uczące programowania OD PODSTAW oraz przygotowujące do Olimpiady Informatycznej OD PODSTAW:
Pełna informacja o zajęciach: https://oki.org.pl/pierwsze-zajecia/
Nie potrzeba żadnej wiedzy na starcie. Wystarczy chęć, pasja, ciekawość.
Zajęcia są całkowicie bezpłatne – na kanale youtube: https://youtu.be/SfZS7r0ebGQ
Pierwsze zajęcia: https://www.facebook.com/2247317372200511/posts/2956488821283359
Haromonogram zajęć: https://oki.org.pl/harmonogram-zajec/
Co to jest OKI? https://youtu.be/su8Lxldt7AM
Zapraszam do pierwszego quizu! https://www.facebook.com/2247317372200511/posts/2964477683817806
Piękna informatyczna przygoda przed nami!https://youtu.be/yUh6XdlGm14?t=20
Daniel Olkowski, Olimpijskie Koło InformatyczneNIP: 9522202658
Plakat-OlimpijskieKoloInformatyczne_2.pdf
INFORMATYCZNA PRZYOGODA czeka!
21 września, wtorek, 18:00:https://youtu.be/SfZS7r0ebGQ
–Co zrobić przed zajęciami?
1.Zapisz się na newsletter – otrzymasz informacje o zajęciach, challenge’ach, quizach:https://oki.org.pl/newsletter.php
2.Polub stronę OKI na Facebooku – tu będą QUIZY, artykuły:https://fb.me/OlimpijskieKoloInformatyczne
3.Na kanale youtube Olimpijskiego Koła Informatycznego:https://www.youtube.com/channel/UCw1Z4iA0T-QNaJ-sEOXeYCw będą odbywać się nasze zajęcia.
Polub kanał youtube OKI a będziesz otrzymywać przypomnienia o zbliżających się zajęciach.
Harmonogram naszych zajęć zawsze znajduje się na stronie:https://oki.org.pl/harmonogram-zajec/
Casting do spektaklu patriotycznego
22 września o godzinie 17.00 w Klubie SMOK przy ul. Warszawskiej
Elementami castingu będzie rozmowa i krótka prezentacja np. wiersza, scenki, piosenki, utworu zagranego na instrumencie muzycznym, układu tanecznego. Do wyboru, zgodnie z zainteresowaniami ucznia, pasją i talentem. Repertuar dowolny. Organizatorzy będą ogromnie zobowiązani za włączenie się do wspólnej akcji upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - w tak ciekawy sposób.
Więcej informacji pod numerem 500337562, adres e-mail: biblioteka@bibliotekaotwock.pl
1 września - 82 rocznica wybuchu II wojny światowej
- 3
Nasi uczniowie rozpoczęli rok szkolny 2021/2022 uroczystą Mszą Świętą w kościele. Spotkali się z wychowawcami w szkole a następnie wzięli udział w obchodach upamiętniających 82 rocznicę wybuchu II wojny światowej, najkrwawszej wojny w dziejach ludzkości.
Z tej okazji na cmentarzu parafialnym w Otwocku odbyły się uroczystości patriotyczne z udziałem władz miasta Otwocka i powiatu otwockiego, kombatantów, pocztów sztandarowych, przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku, Oświaty Miejskiej, Miejskiej Biblioteki Publicznej, nauczycieli i uczniów otwockich szkół, harcerzy, uczniów klas mundurowych z Zespołu Szkół Ekonomiczno- Gastronomicznych w Otwocku i Zespołu Szkół w Karczewie oraz mieszkańców (fotogaleria z ochodów).
Sprzątanie świata
Dołączyliśmy do akcji 17 września br. (piątek)
Deszczowa pogoda nie zniechęciła naszych uczniów do sprzątania. Uczniowie klas 3, 7 i 8 oraz świetlicy wyszli zgodnie z harmonogramem, żeby dzielnie pozbierać śmieci wokół boisk oraz w lesie... Pozostali mimo chęci musieli pozostać w szkole.
Dziękujemy za zaangażowanie! Zapraszamy do fototgalerii Sprzątanie świata.
Harmonogram sprzątania świata:
1 godzina lekcyjna - klasa 8 i świetlica z Paniami Kamilą Nowak oraz Agnieszką Stec;
3 godzina lekcyjna - klasy:
- 1 i 2 z Panią Kamilą Nowak,
- 3 z Panią Martyną Kruszewską,
- 7 z Panią Marzeną Sprzęczką,
- 6 z Panią Iwoną Grodzką;
4 godzina lekcyjna - klasa 5 z Panią Kamilą Nowak.
Szczepienie przeciw COVID-19
Informujemy o konferencji on-line dla rodziców, dotyczącą szczepień dzieci od 12. roku życia, która będzie dostępna od 3 września br. od godz. 18.00, pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=dv6RCNwlYKk.
W załączniu List Ministra Zdrowia do dyrektorów szkół, pedagogów, rodziców w sprawie wykonywania szczepienia przeciwko SARS-CoV-2 wśród nieletnich uczniów w wieku od 12 do 15 roku życia: MINIST_pismo.pdf
Jednocześnie informujmy również, że od 25 sierpnia br. działa specjalny adres mailowy szczepieniadzieci@gis.gov.pl, na który rodzice i opiekunowie uczniów mogą wysyłać pytania związaneze szczepieniami. Na wiadomości odpowiadają specjaliści z Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.
Rozpoczęcie roku szkolnego
Szanowni Państwo,
przedstawiam informacje dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego 2021-2022.
Rozpoczęcie roku 1 września 2021 o godzinach:
- 9.00 klasa 8,7,6,5
- 11.00 klasa 1,2,3
Ze względu na obowiązujący reżim sanitarny nie będzie oficjalnego rozpoczęcia roku szkolnego, uczniowie spotykają się z wychowawcami w klasach:
kl. 1 - sala nr 9
kl. 2 - sala nr 6
kl. 3 - sala nr 7
kl. 5 - sala nr 7
kl. 6 - sala nr 6
kl. 7 - sala nr 3
kl. 8 - sala nr 4.
Do klasy, na spotkanie z wychowawcą w klasach młodszych może wejść jeden rodzic /na dziecko w danej klasie/, obowiązuje maseczka, dezynfekcja rąk lub rękawiczki.
1 września będzie możliwość zapisania dziecka na obiady, świetlicę.
Obiady od 2 września. O ubezpieczeniu napiszę w późniejszym terminie oraz o sposobie opłacania obiadów. /informacje znajdą się również na stronie internetowej szkoły/.
Pozdrawiam
Regina Kwaśniewska
Podziękowanie
Dziękujemy Pani Dorocie Dworak za wieloletnią pracę
w Szkole Podstawowej nr 9 w roli nauczyciela i dyrektora.
Wszystkie wspólnie spędzone chwile i czas pozostanie w pamięci każdego z nas... Wszystkiego najlepszego na nowej drodze zawodowej życzymy i mamy nadzieję że nie raz się jeszcze zobaczymy‼
Archiwum Aktualności