Aktualności

          • Szczepienie przeciw COVID-19

          • Informujemy o konferencji on-line dla rodziców, dotyczącą szczepień dzieci od 12. roku życia, która będzie dostępna od 3 września br. od godz. 18.00, pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=dv6RCNwlYKk.

            W załączniu List Ministra Zdrowia do dyrektorów szkół, pedagogów, rodziców w sprawie wykonywania szczepienia przeciwko SARS-CoV-2 wśród nieletnich uczniów w wieku od 12 do 15 roku życia: MINIST_pismo.pdf

            Jednocześnie informujmy również, że od 25 sierpnia br. działa specjalny adres mailowy szczepieniadzieci@gis.gov.pl, na który rodzice i opiekunowie uczniów mogą wysyłać pytania związaneze szczepieniami. Na wiadomości odpowiadają specjaliści z Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

          • Rozpoczęcie roku szkolnego

          • Szanowni Państwo,

            przedstawiam informacje dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego 2021-2022.

            Rozpoczęcie roku 1 września 2021 o godzinach:

            - 9.00 klasa 8,7,6,5

            - 11.00 klasa 1,2,3

            Ze względu na obowiązujący reżim sanitarny nie będzie oficjalnego rozpoczęcia roku szkolnego, uczniowie spotykają się z wychowawcami w klasach:

            kl. 1 - sala nr 9

            kl. 2 - sala nr 6

            kl. 3 - sala nr 7

            kl. 5 - sala nr 7

            kl. 6 - sala nr 6

            kl. 7 - sala nr 3

            kl. 8 - sala nr 4.

            Do klasy, na spotkanie z wychowawcą w klasach młodszych może wejść jeden rodzic /na dziecko w danej klasie/, obowiązuje maseczka, dezynfekcja rąk lub rękawiczki.

            1 września będzie możliwość zapisania dziecka na obiady, świetlicę.

            Obiady od 2 września. O ubezpieczeniu napiszę w późniejszym terminie oraz o sposobie opłacania obiadów. /informacje znajdą się również na stronie internetowej szkoły/.

            Pozdrawiam

            Regina Kwaśniewska

          • Podziękowanie

          • Dziękujemy Pani Dorocie Dworak za wieloletnią pracę

            w Szkole Podstawowej nr 9 w roli nauczyciela i dyrektora. 

            Wszystkie wspólnie spędzone chwile i czas pozostanie w pamięci każdego z nas... Wszystkiego najlepszego na nowej drodze zawodowej życzymy i mamy nadzieję że nie raz się jeszcze zobaczymy

          • Nagroda Prezydenta Miasta Otwocka

          • Z ogromną radością i dumą informujemy, że uczennica naszej szkoły Maja Ośko (klasa 6), otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Otwocka Pana Jarosława Margielskiego! Serdecznie GRATULUJEMY Mai i rodzicom

            Maja otrzymała nagrodę specjalną prezydenta Otwocka za najwyższą średnią ocen.

            Więcej szczegółów w artykule "Najlepsi z najlepszych z otwockich szkół" (Portal Miasta Otwocka) --> https://bit.ly/3wUNdmS

          • Bezpieczne wakacje

          • 15 czerwca uczniowie klasy 1 i 2 poznawali wraz z krokodylkiem Tirkiem, zasady bezpiecznego poruszania się w "miejskiej dżungli". Interaktywne spotkanie odbyło się online i było prowadzone przez Główny Inspektorat Ruchu Drogowego Jesteśmy przygotowani na bezpieczne wakacje.

          • Gratulacje - 3 miejsce

          • SukcesJacek Furmanek, uczeń klasy 2 zdobył 3 miejsce w III Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Zaczarowany świat poezji dziecięcej". Gratulujemy!

            11 czerwca nasi uczniowie brali udział w III Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez MOKTiS i Szkołę Podstawową nr 8 w Otwocku. Nasi dzielni Reprezentanci to: Yasmina (klasa 4), Jacek oraz Tomek (klasa 2). Wszyscy uczestnicy otrzymali w nagrodę od Prezydenta miasta Otwocka Pana Jarosława Margielskiego, możliwość udziału w projekcji filmu pt. "Krudowie 2" w Kinie Oaza (bezpośrednio po konkursie). Gratulujemy wszystkim laureatom oraz uczestnikom konkursu!

          • Gratulacje - wyróżnienie

          • Mazowiecki Park Krajobrazowy ogłosił wyniki Konkursu plastycznego dla dzieci z klas I –III szkół podstawowych „Ptasi ogród moich marzeń” w ramach projektu „Ptasia stołówka”. Uczeń naszej szkoły Bartosz Morawski (klasa 2) otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy Bartkowi oraz Yeminie Hmaied i Tymonowi Morawskiemu (klasa 1), ich prace również wzięły udział w konkursie. Koordynator szkolny: Pani Marzena Sprzęczka.

            W ramach przeprowadzonego konkursu do siedziby Mazowieckiego Parku Krajobrazowego wpłynęło 40 szt. prac konkursowych z 13 szkół podstawowych.

            6 maja do konkursu zachęcała prelekcja o ptakach, przeprowadzona przez gości z Mazowieckiego Parku Krajobrazowego w Otwocku. Uczniowie obejrzeli z bliska jajka i gniazdo sikorki (porzucone w zeszłym roku), gniazdo muchołówki (wyjęte z budki lęgowej) oraz poznali wiele innych wiadomości, w ramach przygotowania do konkursu "Ptasi ogród moich marzeń". Fotogaleria ze spotkania.

          • 10 czerwca Forum on-line

          • Uczniowie klasy 8 wzięli udział w Digital Youth Forum. Event był kierowany do uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i klas 1-3 szkół ponadpodstawowych. Dotyczył edukacji w zakresie bezpiecznego, kreatywnego i pozytywnego korzystania z internetu oraz nowych technologii. Wydarzenie prowadzone online i zakończyło się wywiadem z Marcinem Maciejczakiem i krótkim koncertem.

            PROGRAM_DYF.pdf

          • 1 czerwca Dzień Dziecka

          • 31 maja nareszcie wszyscy spotkaliśmy się w szkole i mogliśmy wspólnie świętować Dzień Dziecka! Dziękujemy rodzicom za wsparcie a uczniom za super zabawę. Fotorelacja z obchodów.

            Organizatorzy: Martyna Kruszewska, Kamila Nowak, Marlena Chlebowska, Joanna Zielińska i Marzena Sprzęczka.

          • Egzaminy 25-27 maja

          • Kochani Ósmoklasiści dacie radę, jesteśmy tego pewni! Życzymy Wam powodzenia a poniżej mała "przypominajka":

            - bądźcie na czas

            - zabierzcie dowód tożsamości i czarno piszący długopis 

            - pamiętajcie o maseczce

            - możecie mieć małą butelkę wody

            - a przede wszystkim pamiętajcie, że bardzo mocno trzymamy za Was kciuki!

          • 101 rocznica urodzin - Pamiętamy!

          • 18 maja obchodzimy 101 rocznicę urodzin Karola Józefa Wojtyły - Jana Pawła II Patrona naszej szkoły. Cała społeczność szkolna czcząc w tym dniu pamięć wybitnego Polaka - podkreśla szacunek i człowieczeństwo jakim papież kierował się w relacjach z drugim czlowiekiem. My uczymy się i bierzemy z Niego przykład "Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi."