Aktualności

          • Życzenia i przypomnienie

          • Drodzy Uczniowie!

            Żyjcie tak, aby każdy kolejny dzień był niesamowity i wyjątkowy.

            Wypełniajcie każdą chwilę tak, aby potem wspominać ją z radością.

            Czerpcie energię ze słońca, kapiącego deszczu i uśmiechu innych.

            Szukajcie w sobie siły, wytrwałości i entuzjazmu. Żyjcie najpiękniej jak umiecie!

            Mamy nadzieję, że dzisiejsze wspólne wyjście klas 2-8 do kina na film pt. "Za duży na bajki 2" i lody rozpocznie weekend pełen wrażeń. Wesołego świętowania!

          • Żywa lekcja historii w Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Otwocku

          • W dniu 27 maja w naszej szkole odbyła się prelekcja poświęcona historii batalionu Armii Krajowej „Pięść” – elitarnego oddziału Kedywu AK działającego podczas II wojny światowej na terenie Warszawy i okolic.

            Spotkanie poprowadził Stanisław Płużański z Instytut Pamięci Narodowej, który w niezwykle przystępny i angażujący sposób przybliżył uczniom realia walki konspiracyjnej oraz znaczenie pamięci o lokalnych bohaterach Młodzież z dużym zainteresowaniem uczestniczyła w spotkaniu, aktywnie włączając się w dyskusję i zadając liczne pytania.

            Batalion „Pięść” wsławił się m.in. udziałem w Powstaniu Warszawskim, prowadząc działania dywersyjne i bojowe przeciw okupantowi To ważna część historii, o której warto pamiętać i przekazywać ją kolejnym pokoleniom.

            Dodatkowo na terenie szkoły można obejrzeć wystawę poświęconą historii batalionu „Pięść”, stanowiącą cenne uzupełnienie tej wyjątkowej lekcji historii.

            Takie spotkania pokazują, że historia może być żywa, poruszająca i inspirująca!

          • 106. rocznica urodzin Patrona naszej szkoły

          • Serce dla Świętego Jana Pawła II z okazji 106. rocznicy urodzin Patrona Szkoły Podstawowej nr 9 w Otwocku.

            Uroczysty apel odbbył się w dniu 21 maja br. Społeczność naszej szkoły wspominała swojego patrona Św. Jana Pawła II. 

            Uczniom została przybliżona postać Papieża Polaka, jego wielkie serce i charyzmatyczna postawa.

            Dzieci dowiedziały się, że od osoby Jana Pawła II można uczyć się szacunku dla drugiego człowieka bez względu na stan posiadania, zajmowane stanowisko, ubranie, wiek czy wyznanie.

            Dziękujemy za obecność księdzu proboszczowi Janowi Gołembiewskiemu.

            Dziękujemy za zaangażowanie Samorządowi Uczniowskiemu i Opiekunom - pani Oksanie Stepaniuk i wszystkim dzieciom, które stworzyły „Serce dla Jana Pawła II"

          • Egzamin Ósmoklasisty

          • Kochani Ósmoklasiści dacie radę, jesteśmy tego pewni!

            Życzymy Wam powodzenia a poniżej mała "przypominajka":

            - bądźcie na czas,

            - zabierzcie dowód tożsamości i czarno piszący długopis, 

            - na matematyce będzie potrzebna linijka,

            - możecie mieć małą butelkę wody,

            a przede wszystkim pamiętajcie, że bardzo mocno trzymamy za Was kciuki!

          • Zaproszenie na Pchli Targ

          • Prezydent i Rada Miasta Otwocka zapraszają najmłodszych mieszkańców oraz ich rodziny do udziału w Pchlim Targu dla dzieci, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 10 maja na targowisku miejskim przy ul. Batorego 32.

            W Pchlim Targu mogą uczestniczyć nieodpłatnie dzieci i młodzież do 18. roku życia. Najmłodsi uczestnicy (poniżej 13 lat) mogą brać udział wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów. Podczas wydarzenia możliwa jest sprzedaż i wymiana m.in. zabawek, książek, gier oraz rękodzieła wykonanego przez dzieci.

            Pchli targ będzie odbywał się w godzinach 7:00–13:00 raz w miesiącu, w wybrane niedziele. Udział w wydarzeniu nie wymaga wcześniejszego zgłoszenia, wystarczy przybyć w wyznaczonym terminie na miejskie targowisko. Serdecznie zapraszamy do udziału!

            Kolejne terminy w 2026 roku:

            - 14 czerwca

            - 13 września

            - 11 października.

          • Apel z okazji świąt majowych

          • W dniu 29 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji świąt majowych, ze szczególnym uwzględnieniem 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

            Podczas akademii uczniowie klas 4–7 zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, który w podniosły i refleksyjny sposób przybliżył znaczenie wydarzeń z 1791 roku oraz wartości patriotyczne, jakie niosą ze sobą majowe święta. Występ młodych artystów spotkał się z dużym uznaniem społeczności szkolnej. W uroczystości uczestniczył również poczet sztandarowy pod opieką pana Łukasza Suligi.

            Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem pani Iwony Grodzkiej. O oprawę plastyczną zadbały panie: Oksana Stepaniuk, Liudmyla Sidolkovska oraz Agnieszka Parzniewska-Doniec.

            Apel był ważną lekcją historii i patriotyzmu, przypominającą o znaczeniu wolności, odpowiedzialności oraz szacunku dla narodowego dziedzictwa.

          • Piesza wycieczka uczniów klas 4-8

          • Uczniowie naszej szkoły 28 kwietnia wzięli udział w pieszej wycieczce krajoznawczo-historycznej, podczas której mieli okazję odkryć uroki Otwocka oraz jego najciekawsze miejsca.

            Pierwszym punktem wyprawy była Góra Meran – malownicze wzniesienie, z którego rozciąga się piękny widok na okolicę. To idealne miejsce na chwilę odpoczynku oraz rozmowę o walorach przyrodniczych regionu.

            Następnie uczniowie przeszli szlakiem charakterystycznych drewnianych willi w stylu świdermajer. Ten unikalny styl architektoniczny, łączący elementy rosyjskie i alpejskie, stanowi wizytówkę Otwocka i jest ważnym elementem dziedzictwa kulturowego miasta.

            Kolejnym etapem było zwiedzanie terenu dawnego sanatorium, które obecnie funkcjonuje jako szpital chorób płuc. Uczniowie poznali historię uzdrowiskowego charakteru Otwocka oraz rolę, jaką odgrywał on w leczeniu chorób układu oddechowego.

            Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się wizyta przy willi, w której mieszkał Kornel Makuszyński. To właśnie tutaj powstała jedna z najbardziej znanych postaci polskiej literatury dziecięcej – Koziołek Matołek. Uczniowie mieli okazję poznać historię autora oraz kulisy powstawania tej niezwykłej opowieści.

            Wycieczka była nie tylko okazją do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, ale również cenną lekcją historii, literatury oraz architektury.