W naszej szkole 20 października rozpoczął się ogólnopolski projekt Tydzień Uczniowskiej SuperMocy. Pierwszego dnia młodzież z klasy 6a współpracowała w grupie przy zadaniu kulinarnym. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje zdolności organizacyjne oraz umiejętność gotowania. Na dolnym korytarzu powstała dekoracja z hasłem przewodnim, która będzie uzupełniana do 24 października po zrealizowaniu warsztatów z pedagogiem i psychologiem szkolnym oraz wychowawcami klas.
W dniu 21 października klasy wraz z wychowawcami zorganizowały mini targi zawodowe. Uczniowie przygotowali stanowiska pracy z narzędziami, prezentacje oraz quizy dotyczące zawodów: medycznych, kosmetyczno-fryzjerskich, stolarza, sprzedawcy, kasjera oraz fotografa. Odkrywanie uczniowskich mocy trwa. Dekoracja na dolnym korytarzu „zamieniła się w foto-ściankę” ze skrzydłami.
W środę 22 października świetlica ogłosiła Konkurs plastyczny "Zawód przyszłości" (etap szkolny III Powiatowego konkursu zawodoznawczego), a w czwartek ogonki latawca zaczęły zapełniać się super mocami naszych uczniów oraz na tablicach pojawiły się motywacyjne "zrywki".
Samorząd Uczniowski na zakończenie Tygodnia Uczniowskiej SuperMocy, tj. 24 października ogłosił wyzwanie do przedstawienia wymarzonego zawodu poprzez strój lub posiadanie atrybutów (narzędzi) zawodu. Uczniowie przebrani nie byli pytani.
Koordynatorzy akcji - panie Wiesława Niewińska, Oksana Onufriienko i Agnieszka Stec oraz wychowawcy klas i SU