Nasza szkoła otrzymała Podziękowanie za nieoceniony wkład i zaangażowanie w organizację Otwockiego Orszaku Trzech Króli. Udział w jasełkach ulicznych to już szkolna tradycja, ponieważ uczestniczymy i włączamy się w przygotowania od pierwszej edycji w Otwocku. Serdecznie dziękujemy: Klaudii, Kindze, Kacprowi, Zuzi, Marysi i Alicji oraz ich Rodzicom za reprezentowanie naszej szkoły w świcie Króla Kacpra mędrca z Europy.
Aktualności
Podziękowania za udział w Otwockim Orszaku Trzech Króli
Lekcja wychowania fizycznego na lodowisku
- 3
W dniu 14 stycznia odbył się pierwszy wyjazd klasy drugiej na łyżwy. Zimowa lekcja wychowania fizycznego była super, ponieważ miała miejsce na Lodowisko Miejskie w Otwocku!
6 stycznia - Jasełka uliczne w Otwocku
- 35
W dniu 6 stycznia odbył się Orszak Trzech Króli 2026 w Otwocku "Nadzieją się cieszą". Udział w otwockich Jasełkach ulicznych to już szkolna tradycja, ponieważ uczestniczymy i angażujemy się w organizację od pierwszej edycji w Otwocku. Serdecznie dziękujemy: Klaudii, Kindze, Kacprowi, Zuzi, Marysi i Alicji oraz ich Rodzicom za reprezentowanie naszej szkoły w świcie Króla Kacpra mędrca z Europy. Czerwoną świtę stworzyliśmy ze Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tomasza Morusa w Otwocku oraz Przedszkolem „Dobre ręce”. Dziękujemy za współpracę i mamy nadzieję do zobaczenia za rok!
Koordynator szkolny - Pani Agnieszka Stec
Świąteczna akcja wolontariuszy
„Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi"W zeszłym roku w październiku podczas apelu z okazji Dnia Papieskiego „Ewangelia starości i cierpienia", Szkolne Koło Wolontariatu (przy współpracy księdzem proboszczem Janem Gołembiewskim) podjęło się wyzwania towarzyszenia osobom chorym i samotnym w naszej parafii. W związku z tym wolontariuszki 22 grudnia odwiedziły Panią Ewę, której w imieniu społeczności szkolnej przekazały życzenia, ozdoby i kartki świąteczne wykonane przez uczniów.
Życzenia od przyjaciół z Japonii
Nasza szkoła otrzymała piękne życzenia dla uczniów i pracowników placówki od przyjaciół z Japonii. Dziękujemy!
Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku
XXV Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych
- 2
Nasza szkoła otrzymała Dyplom za udział w XXV Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych zorganizowanym przez MOKTiS. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie oraz gratulujemy kreatywności! Wystawa prac znajduje się w kościele p.w. Bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego (ul. Andriollego 73) w Otwocku i jest dostępna do 7 stycznia 2026r. Jednocześnie z radością ogłaszamy wyniki etapu szkolnego ww. Konkursu:
I miejsce – Miłosz Borowski z kl. 2a
II miejsce – Klaudia Gajewska, Diana Kyrychuk i Polina Oleksiuk z kl. 5a
III miejsce – Polina Hrabovska z kl. 2a
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy wszystkim radosnych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia!
Organizatorzy etapu szkolnego - Panie Marzena Sprzęczka i Agnieszka Stec
Gratulacje - wyróżnienia w konkursie
W dniu 20 grudnia podczas Wigilii Miejskiej w Parku Miejskim w Otwocku wręczone zostały nagrody za udział w konkursie charytatywnym "Ozdoby świąteczne, nie tylko na choinkę" pod patronatem Pana Jarosław Margielski - Prezydent Otwocka. Uczennice naszej szkoły - Kinga z kl. 2a, Polina z kl. 2a i Klaudia z kl. 5a otrzymały wyróżnienia
Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim wyróżnionym!
Podziękowanie - zbiórka charytatywna
Świąteczna radość pomagania! Szkolne Koło Wolontariatu serdecznie dziękuje za wsparcia zbiórki na rzecz Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku
W dniu 19 grudnia dary trafiły do Liceum Ogólnokształcące Nr III im. Juliusza Słowackiego w Otwocku, które wraz z Młodzieżową Radą Powiatu Otwockiego było inicjatorem ww. akcji charytatywnej na rzecz najmłodszych podopiecznych IOP.
#InterwencyjnyOśrodekPreadopcyjnyOtwock
19 grudnia - Jasełka w szkole
- 5
W dniu 19 grudnia w naszej szkole odbyły się Jasełka w wykonaniu uczniów z klas 4 i 5. Świąteczny apel przedstawił historię Bożego Narodzenia. Wyśpiewane pastorałki, kolędy i współczesne utwory muzyczne wraz z piękną dekoracją i życzeniami od Pani Dyrektor, wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój bożonarodzeniowy.
Przygotowanie uczniów - Panie Aleksandra Kapel, Magdalena Wiechetek i Iwona Grodzka
Pomoc przy dekoracji - Panie: Oksana Stepaniuk, Magdalena Wiechetek i Bożena Sokołowicz
Wycieczka klasy 2 do Lawendowej Siwianki
- 16
W dniu 11 grudnia uczniowie klasy drugiej odwiedzili Lawendową Siwiankę. Podczas warsztatów samodzielnie wykonali bałwanka pachnącego lawendą i ozdabiali pierniczki. Wysłuchali opowieści o zwyczajach związanych z Bożym Narodzeniem oraz przebrani za kolędników uczestniczyli w Jasełkach. W Starej Chacie spotkali Świętego Mikołaja!
9 grudnia - Lekcja nie z tej Ziemi
W dniu 9 grudnia uczniowie klasy 5 uczestniczyli w „Lekcji nie z tej Ziemi”, tj. połączyli się online z Panią dr Dr Agatą Kołodziejczyk (neurobiologiem, astrobiologiem, edukatorem, wynalazcą, pisarzem, wydawcą, kandydatką na astronautę, przedsiębiorcą, ekspertką biomimetyki i masażystką). Tematem zajęć było analogowe szkolenie przyszłych astronautów/astronautek. Lekcja pomogła uczniom i uczennicom dostrzec, że najnowsze technologie i osiągnięcia przemysłu kosmicznego są znacznie bliżej, niż im się wydawało. Kto wie, może w przyszłości podejmą pracę w branży kosmiczne!
Podziękowanie
Szkolne Koło Wolontariatu serdecznie dziękuje ks. proboszczowi Janowi Gołembiewskiemu za możliwość zorganizowania charytatywnego kiermaszu przy kościele Parafia Niepokalanego Serca Maryi Otwock - Śródborów.
Anioł Wolontariatu dla Szkolnego Koła
Z dumą prezentujemy statuetkę otrzymaną przez nasze Szkolne Koło Wolontariatu w konkursie "Anioły Wolontariatu Powiatu Otwockiego" - to już czwarte wyróżnienie (mamy z 2022, 2023 i 2024 roku). W dniu 4 grudnia przedstawiciele Powiat Otwocki wręczyli nagrody reprezentacjom wolontariatu szkolnego, seniorów, firmowego i grupowego, indywidualnego oraz wyróżnienie dla Lidera wolontariatu. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!
Drodzy Wolontariusze! Dziękujemy Wam za dobro, którym zarażacie społeczność naszej szkoły. Za kolejny rok Waszego wysiłku po lekcjach i w dni wolne Wasze uśmiechy i gotowość do działania pokazują, jak wielka siła w Was drzemie! Jesteśmy z Was ogromnie dumni i życzymy Wam dużo zdrowia, spokoju, radości oraz satysfakcji z tego co robicie.
„Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością"
Św. Jan Paweł II
Dziękujemy społeczności szkolnej oraz rodzicom za wsparcie naszych akcji!
Opiekunowie koła: Panie Agnieszka Stec, Oksana Stepaniuk, Marzena Sprzęczka i Łukasz Suliga
#AniołyWolontariatu #PowiatOtwocki
Podziękowania i życzenia
Szanowni Państwo,
raz jeszcze serdecznie dziękujemy za Wasz udział w kampanii Dzieciństwo bez Przemocy 2025. Państwa zaangażowanie i nasza współpraca są nieocenione w budowaniu świata, w którym każde dziecko jest bezpieczne i chronione. Dziękujemy również za wypełnienie ankiet ewaluacyjnych – przekazane opinie i doświadczenia pomogą nam jeszcze lepiej planować działania w 2026 roku.
Z okazji nadchodzących Świąt życzymy Państwu dużo spokoju, bliskości i ciepła. Niech ten czas będzie chwilą zatrzymania i radości z bycia razem — także przypomnieniem, jak ważna jest troska, którą każdego dnia otaczamy dzieci.
Wierzymy, że wspólne działania na rzecz dobrego dzieciństwa będą kontynuowane w 2026 roku.
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę
Podziękowanie
Miło nam poinformować o akcji Szkolnego Koła Wolontariatu na rzecz Celestyniaki - Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie. Podczas przerw w szkole udało się zebrać 330 zł oraz jedna z wolontariuszek przekazała pokarm dla kotów.
Razem czynimy dobro. Dziękujemy!
Zbiórka na rzecz maluszków z IOP do 18 grudnia
Szkolne Koło Wolontariatu zachęca do wsparcia zbiórki na rzecz Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku.
Liceum Ogólnokształcące nr I im. K. I. Gałczyńskiego w Otwocku wraz z Młodzieżową Radą Powiatu Otwockiego zapraszają do udziału w akcji charytatywnej na rzecz najmłodszych podopiecznych IOP.
Co jest najbardziej potrzebne?
• produkty higieniczne
• mleko modyfikowane
• obiadki i deserki w słoiczkach
• ubranka
• zabawki
Szczegółowa lista potrzeb znajduje się w załączonej grafice.
Zbiórka w naszej szkole trwa do 18 grudnia.
Podziękowanie - Paczka na Kresy
- 8
Od 12 listopada do 5 grudnia w naszej szkole trwała zbiórka żywności na rzecz akcji XIX Paczka Na Kresy - Boże Narodzenie 2025! W dniu 6 grudnia odbyło się kompletowanie i pakowanie darów w ramach akcji #PaczkaNaKresy. Przygotowane paczki wyruszą na Łotwę i zostaną przekazane przez wolontariuszy potrzebującym rodzinom. Cieszymy się, że mogliśmy zasilić inicjatywę Fundacja Dignitas Vitae, dzięki wsparciu społeczności szkolnej. Dziękujemy!
2, 3, 4 grudnia - Próbny Egzamin Ósmoklasisty
28 listopada - Andrzejki
- 7
Andrzejki w naszej szkole – magiczne przerwy pełne zabawy!
W piątek, 28 listopada, szkolne korytarze naszej szkoły wypełniły się andrzejkową atmosferą. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami przygotował dla wszystkich uczniów specjalne atrakcje na przerwach - od losowania imion przyszłych przyjaciół, przez magiczne gadżety z kosza niespodzianek, aż po wróżby dotyczące spełniania marzeń. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i na chwilę zanurzyć się w świat fantazji.
Uczniowie z ciekawością odgadywali, co kryje się w kolorowych obrazkach. Szkolne korytarze wypełniły się śmiechem, radością i dobrą zabawą.
Cieszymy się, że szkolne Andrzejki przyniosły tyle pozytywnej energii i pozwoliły uczniom integracyjnie spędzić czas. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólnie spędzone chwile!
Archiwum Aktualności