Drodzy Uczniowie i Rodzice życzymy Wam bezpiecznego czasu, zdrowego relaksu offline, spontanicznej radości i regeneracji!
Kochani Ósmoklasiści życzymy Wam powodzenia w nowych szkołach!
Drodzy Uczniowie i Rodzice życzymy Wam bezpiecznego czasu, zdrowego relaksu offline, spontanicznej radości i regeneracji!
Kochani Ósmoklasiści życzymy Wam powodzenia w nowych szkołach!
O godzinie 10.00 w dniu 21 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas 0-8 z pożegnaniem Ósmoklasistów. Podczas uroczystości gościliśmy Dyrektora Oświaty Miejskiej w Otwocku Pana Grzegorza Michalczyka i Ks. Proboszcza Jana Gołembiewskiego. Przed uroczystością poczet sztandarowy naszej szkoły oraz uczniowie uczestniczyli we Mszy Św. w kościele parafii Niepokalanego Serca Maryi w Otwocku.
Pani Dyrektor Regina Kwaśniewska rozpoczęła akademię. Klasę 8a wprowadziły dzieci z oddziału przedszkolnego, które otrzymały od starszych kolegów i koleżanek własnoręcznie wykonane bransoletki. Klasa 0 rozpoczęła piosenką występy uczniów. Następnie Ósmoklasiści zaprezentowali skecz, zatańczyli walca (link do filmu), a później podziękowali Pani Dyrektor, wychowawczyni, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły. Do podziękowań dołączyli się Rodzice. Rok szkolny pożegnały też klasy młodsze, a zwłaszcza klasa 3a, która od września rozpocznie kolejny etap edukacji. Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła uczniom świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe. Pan Dyrektor Grzegorz Michalczyk złożył życzenia uczniom i gronu pedagogicznemu oraz wręczył wyróżnienie uczennicom kl. 8a za konkurs filmowy „Czym wg mnie jest cyberbezpieczeństwo” w kategorii klas 7-8. Po uroczystości odbyły się spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych. Oficjalnie wakacje wystartowały.
Dziękujemy za przygotowanie uczniów Paniom: Marzenie Sprzęczce, Liudmyle Sidolkovskiej, Martynie Kruszewskiej, Karolinie Zawadzie i Marlenie Chlebowskiej.
Dekoracje - Panie: Magdalena Młot, Oksana Stepaniuk i Iwona Grodzka
17 czerwca w Teatrze im. Stefana Jaracza w Otwocku Pan Jarosław Margielski - Prezydent Otwocka wręczał uczniom nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie edukacji i sportu. Z radością i dumą informujemy, że Iga Sadowska z klasy 4a otrzymała nagrodę Prezydenta za najwyższą średnią w szkole. Serdecznie gratulujmy Idze, Rodzicom, wychowawczyni oraz nauczycielom!
20 czerwca w naszej szkole odbył się apel dla klas 0-8 podsumowujący drugi semestr. Pani Dyrektor Regina Kwaśniewska wręczyła nagrody za sukcesy w konkursach, najbardziej aktywnym czytelnikom szkolnej biblioteki oraz karty rowerowe. Wolontariuszki z klasy 8a otrzymały Podziękowania, a z kl. 3-7 Dyplomy Super Wolontariusza oraz drobne upominki! Po pracowitym drugim semestrze czas na zakończenie roku szkolnego i wakacje. Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Fundacja Rozwoju Cyfrowych Sztuk Filmowych zaprosiła dzieci do udziału w konkursie filmowym „Czym wg mnie jest Cyberbezpieczeństwo”. Konkurs był adresowany do uczniów Szkół Podstawowych z Otwocka.
Zadaniem było nakręcić krótki film (do 3 minut) o tym, jak postrzegasz Cyberbezpieczeństwo i pokazać, jak chronić się w Internecie, jakie zagrożenia można napotkać i jak sobie z nimi poradzić.
Wyróżenienia w kategorii klas 7-8 otrzymały dwa filmy z naszej szkoły:
Uczniowie otrzymali wyróżnienia z rąk Dyrektora Oświaty Miejskiej Pana Grzegorza Michalczyka wraz z bonami o wartości 150 PLN.
Gratulujemy!
Szkolny koordynator konkursu: Pani Agnieszka Stec
Regulamin-Czym-wg-mnie-jest-Cyberbezpieczenstwo.pdf
Zalacznik-1-Karta-zgloszenia.pdf
Zalacznik-2-Zgoda-na-udzial.pdf
Regulamin wraz z załącznikami jest dostępny na stronie organizatora.
UWAGA - infromacja z ZSEG w Otwocku!
W związku z ogłoszeniem wolnych miejsc w klasie technik ekonomista - oddzial przygotowania wojskowego informujemy, iż zostanie przeprowadzona dodatkowa próba sprawności fizycznej w dniu 2 sierpnia 2024 r. o godzinie 9.00.
Do sprawdzianu mogą przystąpić wszystkie chętne osoby, zarówno te, które już podjęły próbę sprawności fizycznej i nie zaliczyły jej, jak również te, które nie przystępowały do sprawdzianu.
Kandydaci obowiązani są przybyć do szkoły co najmniej 15 minut przed godziną 9.00 i mieć ze sobą:
• legitymację szkolną,
• zgodę rodzica/opiekuna prawnego na przystąpienie do próby sprawności fizycznej,
• orzeczenie lekarza podstawowej opieki zdrowotnej potwierdzające bardzo dobry stan zdrowia, umożliwiający przystąpienie do egzaminu sprawnościowego,
• strój sportowy,
• wodę.
RAMOWA_INSTRUKCJA_POSLUGIWANIA_SIE_SYSTEMEM_ELEKTRONICZNEGO_NABORU_2024.pdf
Drodzy kandydaci i rodzice, zapraszamy do zapoznania się z webinarium w ramach cyklu VULCAN dzieli się wiedzą:
Rekrutacja do klas pierwszych liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół I stopnia będzie prowadzona z wykorzystaniem elektronicznych platform:
Otwock https://otwock.edu.com.pl/kandydat/app/
Warszawa https://warszawa.edu.com.pl/kandydat/app/
Mińsk Mazowiecki https://minskmazowiecki.edu.com.pl/kandydat
Ósmoklasiści zbliża się czas decyzji:
Wszystkim Tatusiom dziękujemy za wszelki trud włożony w wychowanie dzieci, za anielską cierpliwość do pokazywania świata. Bądźcie zdrowi, uśmiechnięci i spełnieni. Wszystkiego najlepszego!
Z dumą prezentujemy występ Milenki Jendy z oddziału przedszkolnego na Koncercie w dniu 1 czerwca w parku miejskim w Otwocku. Piosenkę dedykujemy kochanym Tatusiom link do filmiku z występu :)
Gratulujemy talentu i odwagi laureatce XX Konkursu Piosenki „Śpiewaj z Kubusiem” pod Patronatem Honorowym Pana Jarosława Margielskiego Prezydenta Otwocka.
Organizatorem Konkursu było Przedszkole nr 18 im. Kubusia Puchatka w Otwocku.
14 czerwca odbył się w naszej szkole praktyczny egzamin na kartę rowerową. Podeszli do niego Ci uczniowie, którzy podczas egzaminu teoretycznego wykazali się doskonałą znajomością zasad ruchu drogowego. Okazało się, że w praktyce radzą sobie jeszcze lepiej. Slalom, ósemka, tarka, równoważnia - żaden manewr ani przeszkoda nie sprawiły im problemu. Gratulujemy i życzymy przyjemnych oraz bezpiecznych wypraw!
12 czerwca klasy 3a i 4a wybrały się na wycieczkę do stajni w Kącku, prowadzonej przez Fundacja Horses and Family. Uczniowie poznali tajniki opieki nad końmi, ich rasy i sposób życia. Mieli możliwość czyszczenia i czesania kucyków, które wróciły na wybieg całkiem odmienione. Kafar i Pączek wozili dzieci na swoich grzbietach, a Kira zabrała je na przejażdżkę bryczką. W stajni uczniowie zapoznali się z gromadką małych, łaciatych piesków, upartym osiołkiem i kilkoma sprytnymi koziołkami. Po zabawach ze zwierzętami uczniowie upiekli kiełbaski na ognisku i urządzili małe zawody sportowe. Na pożegnanie był spacer z kucykami. To był wspaniale spędzony dzień. Dziękujemy Fundacji Horses and Family
Miło nam poinformować o zdobytych certyfikatach za aktywność fizyczną naszych uczniów!
3 czerwca klasa 4a na zajęciach wychowania fizycznego poprzez gry i zabawy włączyła się w inicjatywę MOVE Week Poland 2024 - Europejski Tydzień Ruchu
W kolejnym dniu sportowego tygodnia uczniowie klas 4-8 wzięli udział w zawodach tenisa stołowego. Przedstawiamy wyłonionych zwycięzców:
1 miejsce Piotr Bawarski kl. 7a
2 miejsce Kuba Witos kl. 4a
3 miejsce Tymon Morawski kl. 4a oraz Fabian Smoliński kl. 7a
Gratulacje!
5 czerwca klasa 4a podjęła kolejne wyzwanie - w ramach inicjatywy MOVE Week Poland 2024 - Europejski Tydzień Ruchu i uczniowie przygotowali podchody. Wcześniej wraz z dziećmi z klasy 3a biegali slalom i ćwiczyli.
#FindYourMOVE #NowWeMose #MOVEWeek #BeActive #MOVEWeekPoland #MOVEWeekPoland2024 NowWeMove PFRON - Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych @fundusz.pfron
Szkolny Koordynator: Pani Kamila Nowak
18 maja dziewczynki z oddziału przedszkolnego naszej szkoły wzięły udział w XX Konkursie Piosenki ,,Śpiewaj z Kubusiem" organizowanym przez Przedszkole nr 18 w Otwocku. Konkurs odbył się pod Honorowym Patronatem Pana Jarosław Margielski - Prezydent Otwocka. Milenka Jenda i Polinka Hrabovska pięknie się zaprezentowały. Milenka wzięła udziału w Koncercie Laureatów, który odbył się 1 czerwca w Parku Miejskim. Dziewczynkom gratulujemy talentu i odwagi!
Drodzy Uczniowie!
Żyjcie tak, aby każdy kolejny dzień był niesamowity i wyjątkowy.
Wypełniajcie każdą chwilę tak, aby potem wspominać ją z radością.
Czerpcie energię ze słońca, kapiącego deszczu i uśmiechu innych.
Szukajcie w sobie siły, wytrwałości i entuzjazmu. Żyjcie najpiękniej jak umiecie!
Mamy nadzieję, że dzisiejsze wspólne wyjście klas 2-8 do kina na film pt. "Za duży na bajki 2" i lody rozpocznie weekend pełen wrażeń. Wesołego świętowania!
29 maja świętowaliśmy Szkolny Dzień Dziecka. Pani Dyrektor Regina Kwaśniewska rozpoczęła obchody od przywitania gości oraz złożyła życzenia dzieciom. Następnie uczniowie otrzymali od Pana Ryotaro Sakomoto maskotki. Po krótkiej części oficjalnej dzieci rozpoczęły zabawę na dmuchańcach, miały też możliwość ozdobić ręce tatuażami z henny lub włosy kolorowymi warkoczykami.
Serdecznie dziękujemy Panu Przemysławowi Popisowi i firmie Menut Rozrywkowo za DMUCHAŃCE oraz Pani Martynie Kruszewskiej za organizację !
Dziękujemy rodzicom za dostarczone produkty na grilla i słodkie przekąski oraz obsługę gastronomiczną:
- grillową - Pani Honoracie Smolińskiej oraz Panom Pawłowi Gajewskiemu, Łukaszowi Morawskiemu i Łukaszowi Żołądkowi
- cukrowej waty - Pani Iwonie Leśniewskiej i Ludmile Sidiolkovdkiej.
Gratulujemy talentu i dziękujemy Kati Sidolkovskiej za piękne tatuaże !
Dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wsparcie realizacji imprezy!
Dzięki uprzejmości Pani Oksany Stepaniuk uczniów odwiedziły misie. Serdecznie dziękujemy!
Serdecznie dziękujemy za nieocenione wsparcie organizacji Szkolnego Dnia Dziecka !
Jak co roku mogliśmy liczyć na dmuchańce z firmy Menut Rozrywkowo! Dziękujemy Panu Przemysławowi Popisow i Pani Martynie Kruszewskiej oraz Rodzicom, którzy wsparli realizację szkolnych obchodów Dnia Dziecka.
„Bogatym nie jest ten co posiada, lecz ten kto daje.” Jan Paweł II
27 maja uczniowie klas od 0 do 5 zaprosili do naszej szkoły Rodziców, ponieważ przygotowali występ z okazji Dnia Mamy. Dzieci zaprezentowały piosenki i wiersze nie tylko w języku polskim, ale i angielskim.
Przygotowanie oddziału przedszkolnego Pani Marzena Sprzęczka, pozostałe klasy Pani Natalia Chernova (język angielski).
Pomoc w przygotowaniu dekoracji - Panie: Magdalena Młot i Oksana Stepaniuk
Najdroższa Mamo zawsze troskliwa, cierpliwa, spiesząca z pomocą - żyj w szczęściu i zdrowiu! Szczęśliwego Dnia Mamy!
Dziś już możemy uchylić rąbka tajemnicy, jak piękne prezenty wykonali uczniowie klas od 0 do 6 na warsztatach „Las w słoiku” oraz podczas zajęć świetlicowych.
Nasi uczniowie na lekcjach wychowania fizycznego korzystają z uroków otwockich lasów. Ćwiczenia w terenie były w ramach szkolnej akcji Trzymaj Formę oraz przygotowywały do Integracyjnego Biegu 24-godzinnego.
24 maja o godzinie 17ej wystartował VIII Integracyjny Bieg 24-godzinny. Przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu, uczniowie, rodzice i nauczyciele SP9 wzięli udział. Na trasie można też było spotkać Absolwenta naszej szkoły Patryka Jałochę, który w zeszłym roku zajął 2 miejsce. Bieg integracyjny jest biegiem otwartym dla wszystkich chętnych. Idea biegu-bieg powinien trwać nieprzerwanie przez 24 godziny, na bieżni powinien przebywać przynajmniej jeden zawodnik. Dziękujemy za obecność i wsparcie!
Bieg/marsz odbywał się po 400 metrowej bieżni. Udział w biegu odbywał się wyłącznie na odpowiedzialność jego uczestników po wypełnieniu deklaracji. Osoby niepełnoletnie mogły zostać zgłoszone do biegu jedynie przez swoich prawnych opiekunów po wypełnieniu i podpisaniu deklaracji (osoby niepełnoletnie w godz. od 22:00 do godz. 6:00 mogą biegać tylko pod opieką osoby dorosłej).
Każdy uczestnik biegu, który pokonał dystans co najmniej 10 okrążeń otrzyma pamiątkowy medal. Na zakończenie imprezy odbyło się wręczenie nagród specjalnych oraz losowanie upominków wśród uczestników biegu.
W dniu 11 kwietnia 2024r społeczność Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II miała zaszczyt gościć Ambasadora Japonii w Polsce Pana Akio Miyajima, Prezydenta Miasta Otwocka Pana Jarosława Margielskiego, gości z Japonii Panią Saori Kanno, Pana Tsuyoshi Honma, Panią Megumi Spivey oraz pracowników ambasady japońskiej Pana Nobumicu Kamio, Pana Michaila Salatkiewicza. W uroczystości uczestniczyli również Pan Grzegorz Michalczyk Dyrektor Oświaty Miejskiej w Otwocku oraz Pan Ryotaro Sakamoto i przewodnicząca Rady Rodziców Pani Małgorzata Daliszewska. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali pieśni, tańce oraz wiersze związane z kulturą japońską, ukraińską i polską. Główne hasła, które wybrzmiewały podczas przemówień naszych gości to POKÓJ, HONOR I OJCZYZNA, PRZYJAŹŃ I WSPÓŁPRACA. Film z wizytyt Ambasadora Japonii w naszej szkole - link.
17 maja 2024r., w przeddzień 104 rocznicy urodzin Jana Pawła II społeczność naszej szkoły spotkała się na uroczystym apelu, podczas którego obejrzała prezentację przybliżającą biografię i naukę Św. Jana Pawła II. Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego złożyły kwiaty i zapaliły znicz przy tablicy upamiętniającej nadanie imienia Jana Pawła II naszej szkole. Patron naszej szkoły był człowiekiem aktywnym, również w dziedzinach sportowych, dlatego chętni uczniowie wzięli udział w biegach na różnych dystansach dostosowanych do grup wiekowych:
- oddział 0 60 metrów
- klasy II III 260 metrów
- klasy IV - VI 400 metrów
- klasy VII - VIII 660 metrów.
Organizacja apelu - Panie: Aleksandra Kapel, Marzena Sprzęczka, Iwona Grodzka.
Pomoc w przygotowaniu dekoracji: Pani Oksana Stepaniuk.
Wytyczenie trasy biegu: Pani Kamila Nowak
Powered by aSc EduPage