W dniu 4 października uczniowie klasy 7a i 8a wzięli udział w debacie on-line pn. „Nie bądź obojętny…, czyli o prawie dziecka do ochrony zdrowia psychicznego”, zorganizowanej przez Panią Wiolettę Krzyżanowską Mazowiecką Kurator Oświaty. Celem debaty było zwrócenie uwagi na tak ważne kwestie, jakimi są ochrona i dobrostan psychiczny młodego pokolenia.
Wśród zaproszonych gości byli Mariusz Frankowski - Wojewoda Mazowiecki, Marek Michalak - Rzecznik Praw Dziecka w latach 2008-2018, Jan Gawroński - Społeczny Zastępca Rzecznika Praw Dziecka, przedstawicielka Warszawskiego Rzecznika Praw Uczniowskich oraz nauczycielka Publicznej Szkoły Podstawowej w Śremie im. Kawalerów Orderu Uśmiechu oraz przedstawiciele organizacji młodzieżowych:
∙ Parlament Młodych RP
∙ Młodzieżowy Sejmik Województwa Mazowieckiego
∙ Młodzieżowa Rada m.st. Warszawy i Radomia
∙ Senat na Ty
∙ Akcja Uczniowska
∙ Stowarzyszenie PRECEDENS
∙ Fundacja GIRLS FUTURE READY