Aktualności

          • Akcja "Kręcimy dla Teosia" w Teatrze

          • Dnia 26 marca w Teatrze im. Jaracza Szkoła Podstawowa Nr 9 zorganizowała akcję "Kręcimy dla Teosia" Nasi uczniowie spisali się na medal przedstawiając Misterium Męki Pańskiej. Wspaniała gra młodych aktorów, niesamowite dekoracje (dziękujemy rodzicom), odpowiednia akustyka i operowanie odpowiednimi barwami robiło ogromne ważenie na widzach. Gościnnie występowały dzieci z Przedszkola nr 10 "Leśne Skrzaty" oraz zespół La Pallotina dający energetyzujący koncert na rzecz Teosia. Występy przeplatane były zaproszeniem do kawiarenki oraz nabycia dzieł własnych dostarczonych przez m.in. artystów malarzy, fotografów czy cukierników. Bardzo dziękujemy:

            • Pani Izabelli Włodek
            • Pani Klaudii Pelc
            • Pani Karolinie Ignut
            • Pani Joannie Dębickiej
            • Państwu K. i J. Plewnickim
            • Panu Markowi Połynko
            • Panu Maciejowi Połynko
            • Panu Przemysławowi Gręzakowi
            • Panu Piotrze KostrzewiePanu Marcinowi Zielińskiemu
            • Pani Annie Niedźwidzkiej
            • Pani Marzenie Kołtuniak
            • Pni Monice Frankowskiej
            • Pani Alicji Raczkowskiej
            • Pani Katarzynie Jasińskiej
            • Paulinie Dąbrowskiej
            • Pani Marcie Kowalczyk
            • Pani Malinie Kloch
            • Pani Elizie Parzych
            • Panu Michałowi Janiakowi
            • Pani Magdalenie Kowalskiej oraz wszystkim rodzicom i osobom Zaangażowanym.

            Wydarzenie udało się również dzięki firmom:

            • Delikatesy Eljot
            • Piekarnia Soplicówka
            • Przystanek Podmiejska
            • Restauracja Stylowa
            • Cukiernia Sosenka
            • MK Kosmetyka
            • Sklep Elżbieta Witkowska
            • Wynajem Busów Paweł Majsterek
            • Past Love
            • Top Market
            • Kawiarnia Niebo w Miescie
            • Księgarnia SIGMA
            • Pizzeria da Grasso
            • DM Uroda
            • Gaja
            • Bukieciarnia Lawendowe Pole
            • Restauracja Soplicówka
            • Teatr Jaracza
            • Cudowny Zespół La Pallotina
            • Kodak
            • Papaya diet
            • Drukarnia Elert

            Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszym albumie fotograficznym.

          • PIERWSZE DZIEŃ WIOSNY

          • Podobny obraz

             

             "Wiosna wiosna, wiosna ach to ty.." Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. 21 marca w naszej szkole odbyła się uroczystość  z okazji powitania wiosny. W imprezie uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły.

             

            Uczniowie ubrani w kolorowe, wiosenne stroje przystąpili do pokazu mody wiosennej. Każda z klas miała za zadanie przebranie Pana Wiosny. Ach cóż to były za stroje.  Każda z klas w swoich klasopracowniach pod opieką wychowawców z entuzjazmem wykonywała powierzone zadanie. Efekty były niesamowite. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszym albumie fotograficznym

          • MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ

          •  

             

            Dnia 14.03.2018r. w Parafii Niepokalanego Serca Maryi w Śródborowie uczniowie z koła teatralnego pod kierunkiem p. Iwony Leśniewskiej i Moniki Run przedstawiły Misterium Męki Pańskiej. Dzieci zostały nagrodzone dużymi i długimi brawami od licznie zgromadzonej publiczności. Brawa były wyrazem uznania dla młodych artystów, którzy wystąpili na miarę profesjonalistów estradowych. Sceny z ostatniej wieczerzy, drogi krzyżowej oraz śmierci i zmartwychwstania przeplatane były tematycznymi pieśniami. Po przedstawieniu koło wolontariuszy wsparły Fundację zbierając na małego parafianina chorego na białaczkę.
            Gdyby ktoś był zainteresowany tym wzruszającym spektaklem to zapraszamy 26 marca do Teatru im. S. Jaracza w Otwocku, gdzie dzieci powtórzą Misterium na rzecz Teosia Górskiego. Zapraszamy :)

             

        • Misterium Męki Pańskiej
          • Misterium Męki Pańskiej

          • Dnia 26 marca 2018r. o godzinie 17.00 zapraszamy do Teatru Miejskiego im. Stefana Jaracza na Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu Amatorskiej Grupy Teatralnej ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Otwocku oraz na Akcję Charytatywną " Kręcimy dla Teosia".

        • Wycieczka klasy I i II do TVP ul. Woronicza 17
          • Wycieczka klasy I i II do TVP ul. Woronicza 17

          • W dniu 15.02.2018r. dzięki uprzejmości Taty naszego Ucznia klasy II Jasia, klasa I i II pojechała na wycieczkę do TVP przy ul. Woronicza 17. Mogliśmy z bliska przyglądać się pracy dźwiękowców, kamerzystów, realizatorów. Dzieci dowiedziały się jak powstają takie programy jak "Pytanie na Śniadanie"czy"Jaka to melodia?", miały okazję poznać z bliska znanego i lubianego choreografa Agustina Egurrolę, odwiedziły również  studio telewizyjne TVP SPORT, pomieszczenia reżyserskie, magazyny rekwizytów i kostiumów. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Panu Bogumiłowi za wspaniałą wycieczkę!!!Zdjęcia w albumie fotograficznym.

        • Konkurs walentynkowy
          • Konkurs walentynkowy

          • 14 lutego odbył się apel podsumowujący ostatnie konkursy walentynkowe, wręczono vouchery do cukierni Sosenka oraz rozdano kartki i życzenia. Gratulacje dla wszystkich wyróżnionych!

          • Dzień dla Przedszkolaka

          • 13 lutego 2018r. odwiedziły nas przedszkolaki z Przedszkola nr 6 w Śródborowie oraz przedszkolaki z Leśnych Skrzatów.
            Dzieci wcieliły się w uczniów szkoły podstawowej uczestnicząc w lekcjach gotowania (własnoręcznie przyrządzane deserki) oraz plastyko - matematyki.
            Zajęcia prowadziły panie z edukacji wczesnoszkolnej, czyli p. Martyna Kruszewska oraz p. Marzena Sprzęczka.
            Każdy uczeń otrzymał medal w określonym kształcie oraz małą niespodziankę.
            Mamy nadzieję, że dzieci miło spędziły czas w naszej szkole. Zdjecia w albumie fotograficznym.

        • Wyjazd do Kina Oaza i wizyta w Urzędzie Miasta
          • Wyjazd do Kina Oaza i wizyta w Urzędzie Miasta

          • 13 lutego nasi uczniowie gościli w Urzędzie Miasta Otwocka.
            Dzieci wraz z opiekunami przywitała pani Wiceprezydent Agnieszka Wilczek. Opowiadała o historii budynku nawiązując do historii Otwocka. Przedstawiła zarys organizacji pracy oraz rozmawiała z dziećmi o życiu szkolnym.
            Później uczniowie poszli do otwockiego kina Oaza na wzruszający film "Cudowny chłopak" .

        • Jasełka
          • Jasełka

          • Zgodnie ze szkolną tradycją ostatni dzień przed feriami świątecznymi poświęcony jest spotkaniom opłatkowym i Jasełkom przygotowanym przez uczniów kl. I - VI pod kierunkiem p. Iwony Leśniewskiej i Moniki Run.

        • Zbiórka elektrośmieci
          • Zbiórka elektrośmieci

          • Do najbliższego piątku (15.12.2017) w naszej szkole będziemy zbierać elektrośmieci w ramach akcji ekologicznej. Jeżeli mają Państwo stary, zużyty sprzęt elektroniczny prosimy o dostarczanie w ciągu najbliższych dni. Dzięki zbiórce nasza szkoła dostanie pomoce biurowe lub sprzęt sportowy.

            Pod poniższym linkiem więcej informacji:

            http://dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl/

        • Wycieczka do Centrum Nauki Kopernika
          • Wycieczka do Centrum Nauki Kopernika

          • Od dawna wiadomo, że nauka może być bardzo przyjemna, jeżeli można jej dotknąć, powąchać, rozlać czy przesypać :), dlatego uczniowie naszej szkoły odwiedzili Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogli dotknąć wiedzy w sensie dosłownym.

        • Mikołaj w szkole
          • Mikołaj w szkole

          • Jak co roku, dn. 6 grudnia szkołę odwiedza Mikołaj. W dniu swoich imienin przychodzi do najmłodszych uczniów z workiem prezentów.

        • Zabawa andrzejkowa
          • Zabawa andrzejkowa

          • Czas na zabawę :)
            Jesteśmy w trakcie zabawy andrzejkowej, są wróżby i nastrojowa kawiarenka, gdzie można przy świecach usiąść, odpocząć, napić się i zjeść wybrane ciasto czy popcorn. Młodsi uczniowie bawili się do godziny 15.00. Starsi bawią się do 19.00 przy muzyce wybieranej przez chłopców ze szkolnego samorządu: Przemka, Filipa i Antka - sekcja dyskotekowa.

        • Zajęcia pozalekcyjne
          • Zajęcia pozalekcyjne

          • U nas każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Po dwóch miesiącach działalności można śmiało powiedzieć, że uczniowie chętnie uczestniczą w dodatkowych zajęciach organizowanych na terenie placówki, podczas których mogą nauczyć się praktycznego angielskiego "Gotowaniu po angielsku", potrenować piłkę nożną pod kierunkiem licencjonowanego trenera, rozruszać szare komórki podczas zajęć w ramach koła naukowo - badawczego i rozwijać swój talent wokalno - aktorski na kole teatralnym. 
            Od niedawna ruszyły dodatkowe zajęcia: Metoda ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne prowadzone przez panią psycholog oraz zajęcia dla cierpliwych - koło rękodzielnicze prowadzone przez panią Martynę.

        • Dzień czystej łazienki
          • Dzień czystej łazienki

          • Podczas zajęć świetlicowych uczniowie wzięli udział w wydarzeniu promującym zachowanie higieny: częste mycie rąk z użyciem mydła, dbałość o porządek to tylko niektóre z poruszanych zagadnień podczas zajęć.

        • 14 listopada
          • 14 listopada

          • Dzisiaj jest drugi dzień wykorzystywany w ramach rekolekcji (zawsze były to 3 dni z rzędu, w tym roku te dni są rozdzielone na cały rok szkolny). Z okazji przyjęcia Obrazu Nawiedzenia Matki Bożej Częstochowskiej uczniowie uczestniczą we Mszy św. w Parafii Niepokalanego Serca Maryi w Śródborowie w asyście pocztu sztandarowego.
            Zamiast tradycyjnych lekcji przed wyjazdem, uczniowie uczestniczą w dniu zdrowego żywienia.
            Każda klasa wykazała się własna inwencją twórczą: kl. V uczy się znaczenia i przyrządzania zdrowych koktajli pod kierunkiem swojego wychowawcy (praktykującego znawcy w tej dziedzinie), kl. VI przyrządza zdrowe przekąski, kl. IVa uczy się eleganckiego podawania żywności - oczywiście zdrowej , kl. IV b poznaje nawyki zdrowego trybu życia celebrytów. Pachnie w całej szkole :)

        • Ćwiczenia z pierwszej pomocy
          • Ćwiczenia z pierwszej pomocy

          • 13 listopada do naszej szkoły przyjechali ratownicy medyczni. Pokazali podstawy ratowania ludzkiego zdrowia i życia, jak należy zachować się, kiedy jesteśmy świadkami wypadku, na co zwracać uwagę. Mamy nadzieję, że jeszcze nas odwiedzą.

        • 11 Listopada w naszej szkole
          • 11 Listopada w naszej szkole

          • Dzisiaj odbył się uroczysty apel z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Do dzisiejszego wydarzenia uczniowie przygotowywali się od dłuższego czasu: zorganizowano konkurs na plakat niepodległościowy przypominający również o wywieszeniu flagi na 11 listopada, zaprezentowano stroje młodzieży walczącej o niepodległość (opisy przy zdjęciach). Trzeba pochwalić wszystkich naszych uczniów, którzy wykazali się znajomością całego Hymnu Polskiego oraz Pieśni Legionów. 
            Na zakończenie wyposzczono balony przed szkołą wraz z życzeniami dla wolnej i niepodległej Ojczyzny oraz ku pamięci wszystkim, którzy o tę niepodległość walczyli