Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Plastycznego „Nowa okładka mojej ulubionej książki”. Gratulujemy!
Organizatorzy: Biblioteka szkolna i Samorząd
Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Plastycznego „Nowa okładka mojej ulubionej książki”. Gratulujemy!
Organizatorzy: Biblioteka szkolna i Samorząd
W środę 10 maja klasy 1a, 2a i 3a pojechały na wycieczkę do Warszawy. Najpierw uczniowie wzięli udział w warsztatach w Manufakturze Cukierków, gdzie poznali tajniki wyrobu słodyczy oraz własnoręcznie wykonali lizaki. Następnie wyruszyli na spacer po Starówce, podczas którego przewodnik opowiedział legendy warszawskie oraz oprowadził po wielu znanych i mniej znanych miejscach. Dzień był słodki i bardzo ciekawy.
W dniu 10 maja uczniowie klas 6a i 7a wybrali się na wycieczkę do Warszawy. W Centrum Nauki Kopernik doświadczali, obserwowali, zadawali pytania i samodzielne poszukiwali odpowiedzi dotyczących właściwości wody, dźwięku, zjawisk naturalnych, przyrody czy eksperymentów fizycznych. Młodzież zdobywała wiedzę poprzez działanie, sprawdzanie, przekręcanie, podskoki lub krzyk – aby uruchomić eksponat. Największe wrażenie wywarł samochód autonomiczny oraz zaawansowany robot humanoidalny z odwzorowaną twarzą Mikołaja Kopernika.
Powoli kończy się tegoroczna szkolna akcja zbierania plastikowych nakrętek. Korki zostaną przekazane fundacji w celu dofinansowania do rehabilitacyjnego turnusu Amelki - dziecka z niepełnosprawnością. Charytatywna zbiórka trwa do 17 maja 2023r. Nakrętki przynosimy do świetlicy szkolnej. Dziękujemy za już otrzymane!
Koordynatorzy akcji: Pedagog szkolny i nauczyciele świetlicy.
W dniu 8 maja uczniowie klas 2a i 3a reprezentowali naszą szkołę w 30 edycji Festiwalu Piosenki o Zdrowiu zorganizowanym przez Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Otwocku. Gratulujemy wspaniałego występu naszym dzielnym artystom w składzie: Klaudia Gajewska, Zlata Kivniuk, Diana Kyrychuk, Emilka Bukh, Iryna Pundyk, Szymon Janiak (kl. 2a) oraz Marysia Kuchno, Iga Sadowska i Ola Żołądek (kl. 3a). Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i kreatywność w przygotowaniu strojów do występu.
Tekst piosenki: Pani Martyna Kruszewska
Przygotowanie uczniów - Panie Kamila Nowak i Karolina Zawada
3 maja reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w miejskich uroczystościach z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Część oficjalna rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele pw. Św. Wincentego à Paulo o godzinie 9:30. Po mszy odbył się przemarsz pocztów sztandarowych pod obelisk Józefa Piłsudskiego u zbiegu ulic Kościuszki i Chopina. Następnie zostały złożone kwiaty i wiązanki pod obeliskiem. Od godziny 13:00 w Muzeum Ziemi Otwockiej był piknik, w trakcie którego był m.in. wykład historyczny, koncert Otwocka Orkiestra Dęta, ognisko z kiełbaskami czy robienie kotylionów!
28 kwietnia społeczność naszej szkoły wzięła udział w uroczystym apelu z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po uroczystym wprowadzeniu pocztu sztandarowego, społeczność naszej szkoły odśpiewała Hymn Państwowy. Uczniowie z klas 1a, 2a i 6a upamiętnili ważne dla Polski i Polaków wydarzenie - przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej Konstytucji. Pani Dyrektor Regina Kwaśniewska w swoim wystąpieniu zaakcentowała ważność pamięci pokoleniowej. Zachęciłą uczniów aby swoją postawą oraz udziałem w uroczystościach nie tylko szkolnych kultywowali tradycje narodowe.
Dziękujemy uczniom występującym oraz tym, którzy przygotowali się na szkolne obchody Święta Narodowego poprzez strój galowy. Apel i dekorację przygotowały Panie: Monika Bożek, Kamila Nowak i Agnieszka Stec
Pierwsze dni maja to zarówno święta państwowe, jak i wyczekiwany czas wolny. 1 maja Święto Pracy, 2 maja Dzień Flagi RP, 3 maja 232 rocznica uchwalenia Konstytucji, więc zachęcamy do udziału w akcji Biura Programu Niepodległa i wywieśmy flagi #mojaflaga
Życzymy spokojnej, zdrowej, zielonej majówki i zapraszamy do wspólnego świętowania! Zachęcamy do udziału w uroczystościach obchodów 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja zorganizowanych w Otwocku.
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to święto przypadające 23 kwietnia. Samorząd Uczniowski ogłosił Tydzień Książki w dniach od 24 do 28 kwietnia. „Książka poleca się” przed snem, dlatego 24 kwietnia był Dniem Śpiocha! W tym dniu na dolnym korytarzu zagościł kącik czytelniczy, a biblioteka szkolna i SU zaprosili do udziału w konkursie „Nowa okładka mojej ulubionej książki” (szczegóły w Dzienniku Librus). Uczniowie w świetlicy włączyli się w obchody Tygodnia Książki - wykonując zakładki m. in. metodą origami. Dzieci dowiedziały się jak powstaje książka. Etapy powstawania książki tak ich zainteresowały, że stworzyły własne. Jak zwykle nasi uczniowie wykazali się niebywałą fantazją i kreatywnością robiąc zakładki i książki.
21 kwietnia społeczność naszej szkoły wzięła udział w V edycji ogólnopolskiej akcji "Sprzątamy dla Polski". Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji i Nauki. Wcześniej uczniowie przygotowali plakaty i hasła promujące postawy proekologiczne, które zaprezentowali przed przystąpieniem do sprzątania. Dzieci zbierały śmieci w lasku położonym w pobliżu szkoły.
21 kwietnia społeczność naszej szkoły spotkała się na apelu zorganizowanym z okazji 1057 rocznicy Chrztu Polski. Podczas prezentacji Pani Aleksandra Kapel przybliżyła dzieciom początki powstania Państwa Polskiego oraz wpływ wiary chrześcijańskiej na rozwój i umocnienie naszej ojczyzny. Dziękujemy za udział i pomoc w uatrakcyjnieniu przekazu dzieciom z klas: 2a, 3a, 6a, 8a oraz Pani Joannie Zielińskiej i uczniom świetlicy za przygotowanie dekoracji.
20 kwietnia uczniowie klasy 3a, a 21 kwietnia klas 6a i 7a - odwiedzili niezwykłą instalację sensoryczną – Cube w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku. Cztery specjalnie przygotowane stanowiska pomogły zrozumieć trudności, z jakimi na co dzień zmagają się osoby z autyzmem.
#otwock #powiatotwocki #StarostwoPowiatowe #cube #autyzm #autyzmpolska #asperger
Uczniowie klas 6a i 7a odwiedzili Skwer Pamięci Żydów Otwockich, aby upamiętnić złożeniem kwiatów 80 rocznicę powstania w getcie warszawskim, które miało miejsce 19 kwietnia w 1943r.
#ŁączyNasPamięć #AkcjaŻonkile
18 kwietnia w naszej szkole odbyło się szkolenie z pierwszej pomocy dla uczniów klasy 8a w ramach zajęć EDB. Pani Ratownik pokazała jak wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową oraz jak odratować kogoś dławiącego się.
Szanowni Państwo,
Шановні батьки!
Від 17 квітня 2023 року(понеділок) відбудуться зміни у розкладі руху шкільного автобуса:
Serdecznie dziękujemy Pani Wicedyrektor Agnieszce Pieczonce i uczennicom #logalczyn #teamgalczyn za przybycie oraz przedstawienie naszym ósmoklasistom oferty edukacyjnej Liceum Ogólnokształcące im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Otwocku. Było nam miło spotkać absolwentki naszej szkoły: Agatkę, Emilię i Gabrysię!
Serdecznie dziękujemy: wolontariuszom, uczniom, wychowawcom świetlicy, Pani Iwonie Leśniewskiej, Pani Elizie Parzych i Pani Kamili Jakubowskiej za pomoc w przygotowaniu ozdób na charytatywny kiermasz. Z dumą ogłaszamy, że zebraliśmy i przekazaliśmy na rzecz Oli Malewskiej kwotę 1980zł.
Oli można pomóc przekazując 1,5% przy rozliczeniu rocznym, bądź przez zbiórkę Fundacji. Pozwoli to zapewnić kosztowną rehabilitację w sposób ciągły.
Wszelkie wpłaty prosimy kierować na konto:
FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem: 36275 Malewska Aleksandra – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Darowizny można też wpłacać ONLINE przez stronę: www.dzieciom.pl/podopieczni/36275
Można też przekazać 1,5% podatku. Wystarczy w rozliczeniu rocznym wpisać:
KRS: 0000037904, a w polu CEL SZCZEGÓŁOWY: 36275 Malewska Aleksandra
„Historia mówi przez pokolenia” – pod tym hasłem na stadionie PGE Narodowym w Warszawie Instytut Pamięci Narodowej zorganizował Kongres Pamięci Narodowej. W dniu 14 kwietnia uczniowie klasy 8a, wzięli udział w debacie historycznej, grach, wystawach, warsztatach i pokazach filmowych. Młodzież doświadczyła opowieści o najnowszej historii Polski w sposób przemawiający do każdego pokolenia tj. poprzez nowe technologie, multimedia i zabawę.
W dniu 13 kwietnia reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w uroczystościach upamiętniających Ofiary Zbrodni Katyńskiej – prawie 22 tys. obywateli II Rzeczypospolitej zamordowanych przez funkcjonariuszy NKWD na rozkaz sowieckich władz. Dzień Pamięci został ustanowiony w 2007 roku uchwałą Sejmu RP i przypada w rocznicę opublikowania przez Niemców w 1943 roku informacji o odkryciu w Katyniu masowych grobów oficerów Wojska Polskiego. Jarosław Margielski - Prezydent Otwocka, Przewodnicząca Rady Miasta Otwocka Monika Kwiek oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Otwocku zaprosili nas na uroczystość, która rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Otwocku o godzinie 9.30, a nastepnie pod pomnikiem „Katyń 1940" odbyły się uroczyste obchody i składanie kwiatów.
Spokoju w sercu i pokoju na świecie.
Niech Wielkanocny czas odrodzi wszystko, co dobre.
Przegoni troski i smutki.
Obudzi nadzieję na lepsze jutro.
Życzy Dyrektor i Pracownicy Szkoły
Na zdjęciach kartki, które wykonano no świetlicy pod opieką Pań: Joanny Zielińskiej i Marzeny Sprzęczki.
Z dumą prezentujemy pracę konkursową wykonaną przez Klaudię Gajewską z klasy 2a i trzymamy kciuki za wygraną. Jej dzieło w dniu 5 kwietnia 2023r. wzięło udział w Wielkanocnym Konkursie Plastycznym - edycja 2023, organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury, Turystyki i Sportu w Otwocku. Wystawę eksponatów można oglądać przez dwa tygodnie w Kościele bł. Ignacego Kłopotowskiego w Otwocku.
Koordynator konkursu: Pani Karolina Zawada
Powered by aSc EduPage