Nawet jeden grosz na ogromną wartość, jeśli oddany zostanie na szczytny cel.
Kolejny raz w naszej szkole współpracując z fundacją „Nasz Dom” ruszyła ogólnopolska akcja charytatywna o nazwie ,,Góra Grosza”. Jej cel niezmiennie stanowi zbiórka monet o najniższych nominałach, dzięki którym uzyskane finanse przeznaczane są na zaspokajanie potrzeb wychowanków rodzinnych oraz państwowych Domów Dziecka.
Zbiórkę pieniędzy prowadzi świetlica szkolna pod czujnym okiem opiekuna pani Joanny Zielińskiej. Uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną będą przypominać w klasach o zbiórce monet. Można także przynosić monety bezpośrednio do świetlicy szkolnej.
Nie pozostawajmy obojętni i włączmy się w tę akcję, aby wspomóc wychowanków Domów Dziecka. Pamiętajmy, że „jeden grosz znaczy niewiele, ale góra grosza jest największa na świecie”.
Wychowawcy świetlicy
