• 17 grudnia - Wigilia Miejska

          • Uczniowie naszej szkoły włączyli się w miejskie obchody świąteczne w Parku Miejskim! Dziękujemy rodzicom, którzy nam towarzyszyli oraz organizatorom za zaproszenie. 

            Pan Jarosław Margielski - Prezydent Otwocka wraz z Przewodniczącą Panią Moniką Kwiek zaprosili Mieszkańców na niezwykłą Otwocką Wigilię Miejską! To był wyjątkowy dzień pełen radości, muzyki i wspólnego świętowania. Zaplanowano wiele atrakcji dla całych rodzin. Odbyło się wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek razem z utalentowanymi dziećmi z miejskich placówek oświatowych. Piękne dźwięki Chóru Lira pod kierownictwem Czesława Woszczyka, były niezapomnianą uczta dla uszu i duszy. Dla najmłodszych uczestników przygotowano świąteczne animacje, gry oraz spotkanie z Mikołajem.

            #wigiliamiejska #otwockmiastozdobrymklimatem #otwocktetniacyzyciem #świętabożegonarodzenia #swiatecznyklimat

          • "Paczka na Kresy Boże Narodzenie 2023"

          • Serdecznie dziękujemy społeczności szkolnej za przekazane dary!

            Do 7 grudnia Szkolne Koło Wolontariatu zbierało dary do „Paczki na Kresy Boże Narodzenie 2023". W sobotę 9 grudnia wolonatriusze po raz trzeci wzięli udział w sortowaniu i pakowaniu produktów, które odbyło się w Warszawie przy ul. Bartyckiej. Gratulujemy zaangażowania młodzieży, która pomimo dnia wolnego wsparła akcję. Dziękujemy Paniom Martynie Kruszewskiej i Karolinie Zawadzie za opiekę nad wolontariuszami. Przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu naszej szkoły wzięli udział w dniach 15-17 grudnia w wyjeździe na Litwę, by osobiście przekazać potrzebujacym zebrane dary. Jestesmy też dumni z tego, że nasi absolwenci wciąż są związani z naszym wolontariatem i z zapałem wsparli tę akcję - co jest dla nas sygnałem, że ziarenko dobroci i chęci pomagania innym zostało zasiane

            #PaczkaNaKresy #BożeNarodzenie2023 #PolskaFundacjaNarodowa

          • 13-15 grudnia - Kiermasz charytatywny

          • Szkolne Koło Wolontariatu oraz uczniowie przygotowali ozdoby oraz pierniczki, które od 13 do 15 grudnia były sprzedawane przez  wolontariuszy (zbiórka charytatywna na rzecz uczniów naszej szkoły z rodzin w trudnej sytuacji materialnej). Dziękujemy rodzicom za hojność podczas pierwszego dnia sprzedaży podczas zebrań. Szkolne Koło Wolontariatu kontynuowało sprzedaż pierniczków i ozdób w dniach 14 i 15 grudnia. 

            Stoisko obsługiwali wolontariusze: Fabian z kl. 7a i Bartek z kl. 8a. Dziękujemy

            Koordynatorzy Kiermaszu - Panie: Kamila Nowak i Agnieszka Stec

          • 5 grudnia - Świętem Wolontariuszy

          • Z dumą prezentujemy statuetkę otrzymaną przez nasze Szkolne Koło Wolontariatu dla laureata konkursu "Anioły Wolontariatu Powiatu Otwockiego". Zostaliśmy docenieni za działalność w roku szkolnym 2022/2023 i obecnie trwającym 2023/2024!

            5 grudnia w Międzynarodowy Dzień Wolontariusza Reprezentacja Szkolnego Koła Wolontariatu miała przyjemność odebrać nagrodę podczas jubileuszowej gali w auli Liceum Ogólnokształcące im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Otwocku. Gratulujemy młodzieży i dziękujemy społeczności szkolnej za wsparcie inicjatyw! Życzymy naszym dzielny uczniom dużo siły w podejmowaniu kolejnych wyzwań! Jesteśmy dumni, że „zasialiśmy ziarenko” i Agatka - Absolwentka naszej szkoły kontynuuje misję wolontariatu w nowej placówce!

            „Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością" Św. Jan Paweł II.

            Opiekunowie koła - Panie: Martyna Kruszewska, Kamila Nowak, Agnieszka Stec i Karolina Zawada

          • Ważne informacje - próbny egzamin ósmoklasisty 5, 6 i 7 grudnia

          • W dniach 5, 6, 7 grudnia odbywa się w szkole próbny egzamin ósmoklasisty. W związku z tym uczniowie klas 2-7 przychodzą na godzinę 11:45. Nastąpi w tych dniach zmiana planu, prosimy o zapoznanie się ze zmianami na portalu Librus. Poniżej harmonogram autobusu szkolnego ww. dni.

          • 29 listopada - warsztaty czekoladowe w Nowym Gurewiczu

          • 29 listopada uczniowie klas 4a i 7a wybrali się na warsztaty czekoladowe do Nowy Gurewicz. Młodzież stworzyła własne tabliczki czekolady oraz zapoznała się z tajnikami produkcji od ziarna kakao do tabliczki. Nie zabrakło degustacji gorącej czekolady oraz szaszłyków owocowych w polewie z fontanny czekoladowej. Te ciekawe warsztaty wspaniale „wpisały się” w preorientację zawodową, edukację, zabawę oraz integrację.

          • KONKURS na ozdobę Bożonarodzeniową do 6 grudnia

          • REGULAMIN KONKURSUNA OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ

            1. Warunki uczestnictwa: Uczestnikiem konkursu może zostać każdy uczeń klas 1 – 8 Szkoły Podstawowej nr 9 w Otwocku. Uczestnicy będą oceniani w kategoriach wiekowych:

            • klasy 0 - 3 SP

            • klasy 4 – 8 SP

            2. Cele konkursu:

            • rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej uczniów;

            • rozwijanie wrażliwości estetycznej;• inspiracja do poszukiwania nowych form plastycznych

            • pielęgnowanie tradycji wykonywania ozdób bożonarodzeniowych;

            • umożliwienie przedstawienia własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

            3. Zadanie konkursowe: Ozdoby bożonarodzeniowe wykonujemy dowolną techniką z możliwością zastosowania techniki mieszanej.

            4. Termin: Swoje prace składamy u pani: Iwony Leśniewskiej do dnia 6 grudnia 2023r. Do każdej pracy należy dołączyć metryczkę zawierającą: imię, nazwisko i klasę.

            5. Ocena prac i zasady przyznawania nagród:

            • o wyłonieniu zwycięzców konkursu zdecyduje Komisja Konkursowa.

            • prace oceniane będą zgodnie z następującymi kryteriami:

            a) ogólny wyraz artystyczny

            b) estetyka wykonania

            c) oryginalność pomysłu oraz użytych materiałów

            d) stopień trudności wybranej techniki plastycznej

            6. Organizator przewiduje nagrody rzeczowe oraz dyplomy w każdej kategorii wiekowej.

            7. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 22 grudnia 2023r.

            8. Decyzje Komisji Konkursowej są ostateczne i nie przysługuje od nichodwołanie.

            9. Prace przekazane na rzecz konkursu przechodzą na własność Organizatora i zostaną wystawione na kiermaszu bożonarodzeniowym, z którego fundusze zostaną przeznaczone na potrzeby uczniów naszej szkoły.

            10. Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

            Organizator konkursu: Iwona Leśniewska

          • #SzkołaPamięta

          • 20 listopada uczniowie z klas 2a, 3a i 4a wybrali się na miejski cmentarz, gdzie odwiedzili groby żołnierzy poległych w obronie naszej ojczyzny i zapalili znicze. Następnie zatrzymali się przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego w parku miejskim. 22 listopada W ramach akcji #SzkołaPamięta klasa 2a udała się pod pomnik „Biało-Czerwonej Iskry” upamiętniający odwagę i ofiarę z życia polskich żołnierzy złożoną w służbie Ojczyźnie w Święto Niepodległości.

            #SzkołaPamięta

          • 22 listopada - spektakl o szeregowym Wojtku

          • 22 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy 2a obejrzały spektakl o szeregowym, misiu Wojtku w teatrze im. Jaracza w Otwocku. Wojtek był syryjskim niedźwiedziem brunatnym adoptowanym przez żołnierzy 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii w 2 Korpusie Polskim dowodzonym przez gen. Władysława Andersa. Uczniowie brali czynny udział w przedstawieniu poprzez interakcje z aktorami i wspólny śpiew.

          • 22 listopada - Szkolny Dzień Praw Dziecka

          • 20 listopada 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych z inicjatywy Polski przyjęła konwencję, która gwarantuje wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. W związku z tą datą 22 listopada obchodzimy Szkolny Dzień Praw Dziecka. Zachęcamy w tym dniu do ubrania się na niebiesko. Od 21 listopada uczniowie biorą udział w pogadankach nt. Praw i obowiązków dziecka. Na szkolnych korytarzach pojawił się plakat - Obowiązki i Prawa ucznia i dziecka.

          • Spektakl malowany piaskiem pt. "Królowa Śniegu" - wycieczka oddziału przedszkolnego i klas 2a, 3a i 4a

          • 20 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas od 2a, 3a i 4a wybrały się do Teatru im. Jaracza w Otwocku na spektakl malowany piaskiem pt. „Królowa Śniegu". Baśń została wyczarowana za pomocą piasku, światła i cienia w połączeniu z nastrojową muzyką i głosem lektora. Dzięki artystom uczniowie odbyli niezapomnianą, magiczną podróż do świata utkanego z piasku.

          • 16 listopada - Światowy Dzień Rzucania Palenia i KONKURS plastyczny do 30 listopada

          • Szkolny konkurs (szczegóły w ogłoszeniu w dzienniku Librus) oraz poradnictwo:

            Poradnictwo antytytoniowe

            Uzależnienie od nikotyny jest chorobą, dlatego rzucanie palenia nie zawsze przebiega łatwo. Skorzystaj z profesjonalnej pomocy, by zwalczyć uzależnienie. Oferuje ją Ogólnopolska Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym działająca przy Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie pod telefonami 801 108 108 oraz 22 211 80 15. Konsultanci są dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00–19:00 oraz w soboty w godzinach 9:00–15.00. Szczegóły na stronie https://jakrzucicpalenie.pl/ 

            Korzyści zdrowotne z rzucenia palenia

            Organizm zaczyna się regenerować już od chwili rzucenia palenia. Korzyści są natychmiastowe i długoterminowe:

            • po 24 godzinach – zmniejsza się ryzyko ostrego zawału serca
            • po 20 minutach – spada tętno
            • w ciągu 12 godzin – wraca do normy poziom tlenku węgla we krwi
            • w ciągu 2–12 tygodni – poprawia się krążenie i czynność płuc
            • do 3 miesięcy – poprawia się kondycja fizyczna
            • w ciągu 1–9 miesięcy – ustępują kaszel i duszność
            • po roku – o połowę zmniejsza się ryzyko zachorowania na chorobę niedokrwienną serca
            • po 5 latach – zmniejsza się ryzyko wystąpienia udaru mózgu oraz zachorowania na raka jamy ustnej, przełyku i krtani oraz płuc
            • w ciągu 10 lat – śmiertelność z powodu raka płuc jest o około połowę mniejsza niż wśród palaczy
            • w ciągu 5–15 lat – ryzyko udaru zmniejsza się do poziomu porównywalnego do osób niepalących
            • po 15 latach – ryzyko zachorowania na raka płuca jest podobne jak u osoby nigdy niepalącej
            • w ciągu 15 lat – ryzyko wystąpienia chorób serca jest takie jak u niepalących.

            źródło: https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/dlaczego-warto-rzucic-palenie