• Programy unijne 2019-2021

• Otwarte Szkoły Otwocka to projekt, który za cel stawia unowocześnienie i podniesienie jakości edukacji ogólnej na terenie miasta Otwock.
          • Nasza szkoła zyskała nowe wyposażenie: 15 laptopów z oprogramowaniem oraz skrzynię mobilną do ładowania sprzętu, 8 tabletów, drukarkę laserową, roboty edukacyjne Lego i Ozoboty, pomoce dydaktyczne do zajęć edukacyjnych oraz w roku szkolnym 2019/2020 i 2020/2021 zostały wdrożone kompleksowe programy edukacyjno – rozwojowe dla uczniów klas IV – VIII:

- zajęcia podnoszące kompetencje kluczowe - porozumiewanie się w językach obcych (zajęcia rozwijające i wyrównawcze) język angielski i niemiecki;

- cykl warsztatów mających na celu nabywanie lub wzrost właściwych postaw i umiejętności w kontekście rynku pracy: przedsiębiorczość, kreatywność, innowacyjność, rozwiązywanie problemów i praca zespołowa w kontekście środowiska pracy;

- zajęcia z wykorzystaniem metody eksperymentu podnoszące kompetencja matematyczne oraz przyrodnicze w tym: dydaktyczno - wyrównawcze z matematyki oraz rozwijające z: przyrody, biologii, geografii i chemii;

- zajęcia z programowania (TIK);

- zajęcia specjalistyczne: terapia pedagogiczna, logopedia, zajęcia kształtujące kompetencje emocjonalno-społeczne, sptkania z psychologiem, integracja sensoryczna i gimnastyka korekcyjna.

• Nasza szkoła jako jedna z dwóch szkół w Otwocku realizowała program "Kompleksowe wsparcie SZPZLO Warszawa Praga -Północ w zakresie chorób kręgosłupa dla dzieci z kl. I-VI w woj. mazowieckim". W ramach pogramu odbywała się diagnoza lekarza specjalisty, konsultacje, zajęcia ruchowe. Program szczególnie był ważny w dobie zdalnego nauczania. Realizacja w latach 2019-2021.

• W ramach projektu „Zdalna szkoła” oraz „Zdalna szkoła +” dofinansowanego z funduszy europejskich, Szkoła Podstawowa nr 9 w Otwocku otrzymała 13 komputerów, jako wsparcie procesu zdalnego kształcenia uczniów. Sprzęt otrzymali najbardziej potrzebujący nauczyciele i uczniowie z obszaru miasta Otwocka, nie mający warunków technicznych do uczestnictwa w kształceniu zdalnym, w tym z rodzin wielodzietnych. Zakupiony sprzęt służy, po zakończeniu prowadzenia kształcenia na odległość do wsparcia nauczycieli i uczniów w zajęciach stacjonarnych.