• Rok szkolny 2023/2024

• Listopad i Grudzień

Uczniowie klas od 2-8 upiekli i zodobili pierniczki, które Szkolne Koło Wolontariatu sprzedało podczas Kiermaszu charytatywnego.

• W październiku z okazji Dnia Dyni klasy:
          • 2a zrobiła zupę z dyni i muffinki,
          • 7a i 8a ciasto z dynią

• We wrześniu uczniowie klas 7a i 8a upiekli szarlotki oraz chipsy z jarmużu.

Rok szkolny 2022/2023

• W marcu uczniowie klasy 8a przygotowali i upiekli mazurki na kiermasz. W czasie zajęć użyli sprzętu zakupionego w programie (miski, fartuszki, wałki, stolnice, piekarnik).

• W marcu w czasie zajęć wychowania fizycznego w ramach akcji „Trzymaj Formę”, uczniowie klas 3a i 4a w praktyce zastosowali poznane zasady zdrowego żywienia. Nauczyli się jak mogą przygotować „zdrowsze małe co nieco" (miski, fartuszki, sztućce, deski, blendery).

• 18 stycznia - uczniowie klasy 6a świętowali Dzień pizzy własnoręcznie ją przygotowując! Do wykonania potrawy użyli sprzętu zakupionego w programie (fartuszki, miski, noże, stolnice, wałki i piekarnik).

• Od początku grudnia w naszej szkole pachnie świętami dzięki kolejnym klasom, które włączyły się w pieczenie pierników na Kiermasz Bożonarodzeniowy. Do akcji dołączyli uczniowie klas 1, 2, 3b i 6b przygotowując ciasto na pierniczki, które upiekli oraz ozdobili. Do zajęć wykorzystano przybory kuchenne oraz piekarnik.

• Od 17 listopada wystartowała „fabryka” ozdób na charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy, który będzie odbywał się od 15 do 18 grudnia. 18 listopada uczniowie klasy 7b przygotowali ciasto na pierniczki, które upiekli oraz ozdobili. Do zajęć wykorzystano przybory kuchenne oraz piekarnik zakupione w programie Laboratoria Przyszłości

• Listopadowe kulinaria na zajęciach rozwijających kreatywność: ulubiona pizza w klasie 7a oraz sałatka z pieczoną dynią 6a.

• 4 października w czasie zajęć rozwijających kreatywność klasa 7a zrealizowała kolejny temat z zakresu zdrowego odżywiania i wykonała pożywną sałatka z kaszą kuskus.

• 4 października uczniowie w świetlicy szkolnej podjęli pierwszą kulinarną przygoda ze sprzętem zakupionym w programie Laboratoria Przyszłości, ale na pewno nie ostatnią. Przygotowali składniki na ciasto i upiekli pyszną szarlotkę.

• 28 września uczniowie klas 6a i 7a świętowali Dzień jabłka. Poznali dobroczynne właściwości tego owocu dla organizmu człowieka oraz przygotowali pyszną szarlotkę i pieczone jabłka nadziewane własnoręcznie łuskanymi orzechami laskowymi, miodem i śliwkami. Do gorącego ciasta najbardziej pasowały lody... Jabłkowe smakołyki zostały wykonane z użyciem narzędzi i urządzeń AGD (tarki, miski, obieraczki, deski, noże, sztućce, fartuszki oraz lodówka i kuchenka z piekarnikiem) zakupionych do szkoły w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

• 27 września na zajęciach rozwijających kreatywność (klasa 7a) oraz wychowania fizycznego uczniowie (klasa 4a) uczestniczyli w warsztatach kulinarnych z wykorzystaniem narzędzi i urządzeń drobnego AGD (blendery, obieraczki, deski, noże, sztućce oraz fartuszki) zakupionych w programie Laboratoria Przyszłości.

Laboratoria Przyszłości = nowe wyposażenie dla naszej szkoły!

Drukarka 3D, długopisy 3D, filament, sprzęt audio i video, mikroskop z kamerą, mikrokontroler, lutownice, pirografy, stół warsztatowy, maszyna do szycia, lodówka, kuchenka, roboty kuchenne, blendery, tostery i narzędzia kuchenne, odzież ochronna...

#LaboratoriaPrzyszłośći #LaboratoriaPrzyszlosci