• Wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3

• Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła uzyskała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 “Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. Na zakup książek i elementów wyposażenia do biblioteki oraz realizację działań promujących czytelnictwo otrzymaliśmy kwotę 5 000 zł. W roku szkolnym 2021/2022 zakupiono 183 egzemplarze książek, 25 audiobooków oraz 2 regały do biblioteki. Książki to powieści obyczajowe, kryminalne, fantasy, literatura faktu (reportaże, biografie, obozowe), lektury szkolne oraz książeczki z bardzo lubianej przez dzieci serii „Czytam sobie”. Zostały  też zorganizowane spotkania dla uczniów, których celem było zapoznanie z tradycyjnymi metodami powstawania książki.

Poza programem szkoła kupiła fototapetę promującą czytanie i stworzony został kącik czytelniczy na korytarzu nieopodal biblioteki. Cieszy fakt, że dzieci zaczynają więcej czytać, ponieważ w drugim semestrze znacznie zwiększyła się ilość wypożyczeń.

Organizator NPRC: Pani Agnieszka Adamowicz

W przygotowanie kącika włączyły się Panie: Martyna Kruszewska oraz Karolina Zawada