• Życzenia i Apel z okazji Świąt Wielkanocnych

          • 27 marca społeczność naszej szkoły wraz z zaproszonym gościem ks. proboszczem Janem Gołembiewskim uczestniczyła w apelu z okazji Świąt Wielkanocnych.

            Mieliśmy okazję wczuć się w Misterium Męki Pana Jezusa i radośnie wyśpiewać na cześć Zmartwychwstałego: Jezus żyje. On na prawdę zmartwychwstał. Alleluja!

            Organizacja apelu - Panie: Aleksandra Kapel, Oksana Stepaniuk i Joanna Zielińska

             

            Wesołego Alleluja!

            Spokoju w sercu i pokoju na świecie,

            Niech Wielkanocny czas

            odrodzi wszystko, co dobre.

            Przegoni troski i smutki.

            Obudzi nadzieję na lepsze jutro.

             

            Życzy Dyrektor i Pracownicy

            Szkoły Podstawowej nr 9

            im. Jana Pawła II w Otwocku

          • ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI do 8 kwietnia

          • Uprzejmie informujemy, że w naszej szkole wystartowała akcja ekologiczna TERAZ LAS - WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI, która będzie trwała do 8 kwietnia 2024r.

            ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE,TUSZE ATRAMENTOWE, ITP.

            UWAGA! NIE ZBIERAMY TONERÓW I ŚWIETLÓWEK! 

            MIEJSCE ZBIÓRKI: oznakowany teren przy altance śmietnikowej naszej szkoły.

            Za każde zebrane 500 kg sprzętu Nadleśnictwo posadzi 50 drzew, zaś za tonę aż 500 drzew!

          • 25 marca - wycieczka kl. 0-3 do Centrum Mądrej Zabawy

          • 25 marca uczniowie klas 0, 2a i 3a byli w Centrum Mądrej Zabawy w Warszawie. Uczestniczyli tam w warsztatach: wyrobu świec ekologicznych z wosku pszczelego oraz życie pszczół i ich wpływ na środowisko. Następnie mogli wcielić się w role dorosłych w strefach mądrej zabawy:

            ZGRANA PACZKA - poznali drogę paczki od jej wysyłki, aż po dostarczenie do automatu paczkowego.

            MĄDRE ZAKUPY - dzieci miały możliwość wcielenia się w rolę sprzedawcy, pracownika sklepu lub kupującego.

            JABŁKOWY SAD - poznawali detale związane z procesem produkcji ekologicznej żywności i drogę jabłka z sadu do sprzedaży.

            SEGREGUJ - etap po etapie dzieci wykonywały proces recyklingu, zaczynając od sortowania, przez czyszczenie chemiczne i suszenie odpadów, aż po wytłaczanie.

            TRENUJ - ćwiczyły poprzez zabawy ruchowe.

            FANTAZJUJ - za pomocą innowacyjnych technologii multimedialnych i interaktywnych dzieci współtworzyły razem magiczny świat.

            TWÓRZ - dzieci wykorzystywały swoje architektoniczne zdolności tworząc miejskie przestrzenie na Placu Budowy.

            ODKRYWAJ - przez zabawę w przestworzach pobudzali wyobraźnię i odbiór sensoryczny.

            #mądrazabawa

          • Gratulacje - III miejsce w Powiatowym Konkursie Fotograficznym

          • Z dumą informujemy o wynikach IV Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Najciekawsze zakątki powiatu otwockiego” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Tomasza Morusa w Otwocku. Spośród autorów nadesłanych 82 zdjęć z 15 szkół powiatu otwockiego członkowie komisji: Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak, Reprezentantka Oświaty Miejskiej w Otwocku Jolanta Czarnecka, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tomasza Morusa w Otwocku Agnieszka Deresińska – Oleszczuk i Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tomasza Morusa w Otwocku Sylwia Kultys - Rączka wyłonili zwycięzców.

            Serdecznie gratulujemy zajęcia trzeciego miejsca (w kategorii klas 1-3) Klaudii Gajewskiej z kl. 3a oraz wrażliwości na przyrodę Tosi z kl. 3a i Kubie z kl. 2a

            Opiekun: Pani Agnieszka Stec

          • Wielkanocne akcje Szkolnego Koła Wolontariatu

          • Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało charytatywny kiermasz od 20 do 27 marca.

            Koordynatorzy - Panie Kamila Nowak, Martyna Kruszewska i Karolina Zawada

            20 marca Paczki na Kresy rozpoczęły podróż na Wschód! Wolontariuszki naszej szkoły aby przekazać zebrane dary tuż przed świętami Wielkiej Nocy, dołączyły do wolontariuszy z innych szkół i żołnierzy NATO enhanced Forward Presence Battle Group Poland aby 21 marca wspólnie wyruszyć na Litwę i Łotwę z Fundacja Kresy w potrzebie.

            22 marca w drugim dniu wyprawy z Fundacja Kresy w potrzebie na Litwę, wolontariuszki naszej szkoły wzięły udział w uroczystości poświęcenia pomnika upamiętniającego Powstanie Styczniowe, Mszy św. oraz poczęstunku przy ognisku w wirydażu Klasztoru Ojców Franciszkanów. Następnie nogi poniosły wolontariuszy do Ostrej Bramy, miejsc związanych z Adamem Mickiewiczem, Bazyliki archikatedralnej św. Stanisława Biskupa i św. Władysława oraz na Górę Zamkową Wieży Giedymina.

            23 marca Daria, Yulia i Vira z kl. 8a przekazywały dary potrzebującym z okolic Naujasèdžiai na Litwie. Ksiądz parafii p. w. Św. Michała Archanioła w Rukojnie zaprezentował grupie wolontariuszy biorących udział w akcji Fundacja Kresy w potrzebie wystawę Szopek Bożonarodzeniowych - kolekcję z różnych zakątków świata.

            24 marca kolejna edycja akcji #PaczkaNaKresy przeszła do historii. Świąteczne paczki trafiły do potrzebujących na Litwie i Łotwie. Spotkania z obdarowanymi były pełne radości i wzruszeń. Ostatnimi punktami wyprawy wolontariuszy na Litwie były: Msza św. w kościele Wniebowzięcia NMP (przy Klasztorze Franciszkanów), odwiedzenie cmentarza, Kaplicy Powstańców Styczniowych na Rossie i zapalenie zniczy oraz spotkanie z Panem Wiesławem Johann.

            Opiekun - Pani Agnieszka Stec

            #PaczkaNaKresy

            #PolskaFundacjaNarodowa

            #Ir3N

            Instytut Dziedzictwa Rzeczpospolitej Trojga Narodów

            https://ir3n.pl/

            Projekt realizowany jest przy wsparciu Polska Fundacja Narodowa.

          • "Od oglądania do czytania - egzamin ósmoklasisty” - cykl dla klas 7-8

          • Klasy 7a i 8a realizują cykl „Od oglądania do czytania - egzamin ósmoklasisty” w ramach programu Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej realizowanego przez Kinokawiarnię Stacja Falenica:

            • 22 marca uczniowie wzięli udział w prelekcji „O sytuacji migrantów i uchodźców w Europie” i obejrzeli film fabularny pt. „Lada dzień”.
            • 27 lutego uczniowie wzięli udział w prelekcji „Walka z przeciwnościami” i obejrzeli film dokumentalny pt. „Maddy Modelka”. Dokument opowiadał o drodze Madeline do zostania pierwszą na świecie profesjonalną supermodelką z zespołem Downa. Jej historia kwestionuje stereotypowe postrzeganie tożsamości, piękna i niepełnosprawności.
            • 29 stycznia uczniowie wzięli udział w prelekcji o zagrożeniach świata wirtualnego „Blaski i cienie sławy” i obejrzeli film anime pt. „Belle”; 
            • 18 grudnia uczniowie wzięli udział w prelekcji „Poszukiwanie prawdy o sobie i innych” i obejrzeli film animowany pt. „Podróż Księcia”;
            • 17 listopada uczniowie wzięli udział w prelekcji „Różnica pokoleń” i obejrzeli film pt. „Moje życie to cyrk”;
            • 19 października uczniowie wzięli udział w prelekcji „Jak przeciwstawić się złu?” i obejrzeli film pt. „Żałuję!”. 

            Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej pozostają w zgodzie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej. W 2012 roku projekt został uhonorowany Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „edukacja młodego widza”. W 2011 roku NHEF został włączony do rodziny projektów Filmoteki Szkolnej oraz należą do Koalicji dla edukacji filmowej powołanej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Honorowy patronat nad programem ma organizacja Europa Cinemas.

          • Wyniki szkolnego etapu Plastycznego Konkursu Wielkanocnego

          • Miło nam ogłosić, że w szkolnym etapie Plastycznego Konkursu Wielkanocnego (MOKTiS w Otwocku) pierwsze miejsce zajęła praca „Wielkanocny ogród” - wykonana przez Klaudię Gajewską z kl. 3a. Drugie miejsce ex aequo zdobyli: uczniowie klasy 2a, Barbara Rumsicka oraz Szymon Janiak z kl. 3a. Rozdanie nagród nastąpi podczas apelu podsumowującego drugie półrocze.

            Gratulujemy

            Organizacja: Pani Karolina Zawada

          • 21 marca - Pierwszy Dzień Wiosny

          • 21 marca w naszej szkołe odbył się Pierwszy Dzień Wiosny oraz Światowy Dzień Zespołu Downa zorganizowany przez SU, Panią Natalię Chernova oraz wychowawców klas. Uczniowie wszystkich klas zaangażowali się w przygotowanie wiosennych dekoracji okiennych.

          • Tydzień z Matematyką

          • W dniach od 11 do 15 marca w naszej szkole trwał „TYDZIEŃ Z MATEMATYKĄ" - od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem wtorku) w sali nr 3 w czasie długich przerw odbywały się zabawy matematyczne.

            W poniedziałek były gry logiczne - sudoku, mosty i zapałki.

            We wtorek uczniowie napisali Konkurs Logicznego Myślenia.

            W środę układali tangram - jajko wielkanocne.

            W czwartek był Dniem Kostki Rubika.

            W piątek poznawali historię komputerów.

            Organizatorzy: Pani Teresa Matosek i klasa 7a

          • Paczka na Kresy Wielkanoc 2024

          • Szkolne Koło Wolontariatu dziękuje za przekazane dary na rzecz Fundacja Kresy w potrzebie. 16 marca wolontariusze naszej szkoły wzięli udział w kolejnym etapie akcji Wielkanoc 2024 i pomagali przygotować paczki, które będą zawiezione na Litwę i Łotwę. Serdecznie dziękujemy dzielnej reprezentacji Szkolnego Koła Wolontariatu: Klaudii, Basi i Szymkowi z kl. 3a, Fabianowi z kl. 7a, Darii, Yulii i Virze z kl. 8a.

            #PaczkaNaKresy

            Zbieraliśmy artykuły spożywcze min: słodycze, owoce kandyzowane, przyprawy, herbata, kawa rozpuszczalna i sypana, kakao, konserwy mięsne, rybne, kasze, cukier, makaron, ryż, zupy instant, rodzynki, chemia gospodarcza, szampony, mydła, pasta do zębów, proszki do prania, środki dezynfekujące, artykuły medyczne plastry, gaza, witaminy itp.

            Razem czynimy dobro - Dziękujemy!

          • Udział uczniów klasy 2a w Zimowym ptakoliczeniu

          • 13 marca uczniowie klasy 2a wzięli udział w zajęciach pt. „Ptasie tematy”. Dzieci zaangażowały się w akcję Mazowieckiego Parku Krajobrazowego - Zimowego ptakoliczenia 2024, którego kontynuacją była prelekcja i warsztaty w naszej szkole. Zbudowany wspólnymi siłami karmnik został wyposażony w pożywienie dla ptaków i zastąpi starą „stołówkę”.

          • Tydzień Gramatyki

          • Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji Tydzień Gramatyki i w dniach od 4 do 8 marca uczniowie podjęli gramatyczne wyzwania. Powstały m. in. apteczki pierwszej pomocy zawierające pomoce dydaktyczne utrwalające wiedzę oraz wprowadzające nowe zagadnienia.

          • #DBI2024 KONKURS do 29 marca: #stopFOMO postaw na zdrowie

          • Koordynatorzy #DBI2024 zapraszają do udziału w Konkursie #stopFOMO postaw na zdrowie:

            1. Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV – VIII Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Otwocku

            2. Uczestnictwo w konkursie jest dobrowolne.

            3. Zadanie konkursowe to plakat pt. StopFOMO, postaw na zdrowie! - dwie kategorie:

            • Kl. 4-6 – plakat praca plastyczna format A4 lub grafika komputerowa, format zapisu PNG, JPG

            • Kl. 7-8 – komiks praca plastyczna lub grafika komputerowa, format zapisu PNG, JPG

            a) powinien składać się z minimum 16 kadrów/ scenek historii,

            b) dla zapewnienia odpowiedniej czytelności tekst w dymkach komiksu ma być pismem drukowanym

            4. Konkurs rozpoczyna się 4 lutego 2024 r. i trwa do 29 marca 2024r.

            5. Prace plastyczne należy składać w sali nr 2 do p. Agnieszki Stec lub do p. Wiesławy Niewińskiej - pedagog. Prace graficzne wysyłamy na adres astecsp9otwock@gmail.com

            6. Prace należy opatrzyć imieniem i nazwiskiem oraz klasą do której uczęszcza autor.

            7. Złożone w ramach konkursu prace będą oceniane zgodnie z następującymi kryteriami:- oryginalne hasło i praca, kreatywność i ogólne wrażenie artystyczne.

            8. Prace złożone na konkurs nie mogą naruszać prawa (dokonanie plagiatu), a także ogólnie przyjętych norm obyczajowych – w szczególności dotyczy to treści powszechnie uważanych za wulgarne i obraźliwe.

            9. W konkursie udział brać mogą wyłącznie prace do tej pory niepublikowane i nienagradzane.

            10. Prace podlegają ocenie Jury powołanego przez Organizatorów. Jury dokonuje oceny po zakończeniu terminu składania plakatów i komiksów.

            Cele Konkursu

            1. Promowanie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.

            2. Rozwijanie umiejętności posługiwania się różnymi formami przekazu oraz technologiami informacyjno-komunikacyjnymi.

            3. Motywowanie i rozwijanie zainteresowań informatycznych uczniów.

            4. Popularyzowanie wiedzy na temat zdrowia oraz bezpiecznego wykorzystania sieci.

            5. Wdrażanie do korzystania z różnorodnych źródeł informacji z poszanowaniem praw autorskich.

            6. Kształtowanie umiejętności selekcji potrzebnych informacji.

            #dbi2024 #działajmyrazem

          • XII Powiatowy Konkurs Palm Wielkanocnych do 20 marca

          • Regulamin XII Powiatowego Konkursu Palm Wielkanocnych

            Organizatorem XII Powiatowego Konkursu Palm Wielkanocnych jest Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli we współpracy ze Starostwem Powiatu Otwockiego.

            Cele konkursu:

            • popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych                              z Niedzielą Palmową oraz Wielkanocą;
            • pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej;
            • rozbudzanie inwencji twórczej dzieci i młodzieży;
            • przekaz wartości i tradycji ludowej;
            • integracja społeczności lokalnej;
            • promocja dorobku kulturowego.

            2. Zadanie konkursowe:

            Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać tradycyjne palmy wielkanocne.

            Wysokość palmy to max. 100 cm

            Technika wykonania: wyłącznie materiały naturalne i tradycyjne formy zdobnicze: żarnowiec, bukszpan, ostrokrzew, jałowiec, tuja, cis, bazie, gałązki leszczyny, barwinek, borowina, suche kwiaty, zboże, trawy, drewno, pióra, wydmuszki, krepa, wstążki, bibuła, papier, włóczka, itp.

            Prace zawierające sztuczne elementy nie będą brane pod uwagę!

            3. Warunki konkursu

            Konkurs ma charakter otwarty. Mogą w nim uczestniczyć uczniowie wszystkich typów szkół  i instytucji edukacyjnych oraz organizacje formalne (koła, stowarzyszenia itp.) i nieformalne (kluby, rodziny), a także inne instytucje kulturalno-oświatowe (biblioteki, ośrodki kultury) znajdujące się na terenie powiatu otwockiego.

            4. Konkurs zostanie przeprowadzony w pięciu kategoriach wiekowych:

             I         dzieci przedszkolne 

            II         uczniowie klas 1-3

            III       uczniowie klas 4-6

            IV       uczniowie klas 7-8

            V         młodzież i dorośli

            Prace można składać indywidualnie lub zbiorowo (max. 3 osoby)

            Zgłoszenia przyjmujemy do 19 marca: uczniowie klas 0-3 do Pani Marzeny Sprzęczki, klas 4-6 do Pani Iwona Grodzkiej oraz klas 7-8 do Pani Agnieszka Stec

          • Akcja "Trzymaj formę"

          • W ramach akcji Trzymaj formę:

            • 20 marca odbędzie się Szkolny Turniej tenisa stołowego dla klas 4-8 - zgłoszenia do Pani Kamili Nowak;
            • 28 lutego uczniowie klasy 4a na godzinie wychowawczej poznawali dobroczynne właściwości owoców. Dzieci zrobiły przepyszne sałatki owocowe, które zjadły na drugie śniadanie.
            • 26 lutego na zajęciach rozwijających kreatywność klasa 3a w praktyce zastosowała wiedzę z wykonanej na poprzednich zajeciach piramidy zdrowego żywienia. Uczniowie przygotowali sałatki warzywne i owocowe. Było pysznie, kolorowo i przede wszystkim zdrowo.
          • Eliminacje gminne do konkursu "Warszawska Syrenka"

          • 11 marca w Teatrze im. Jaracza odbyły się eliminacje gminne do 47 edycji konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Dziekujemy naszym uczniom z klas 2a - Weronice i Lenie oraz 3a - Klaudii i Kajtkowi za dzielne reprezentowanie naszej szkoły. Jesteśmy z Was dumn!

          • Konkurs plastyczno-literacki pt. Drogi do Niepodległej do 15 marca

          • Informujemy, że w związku z przesunięciem terminu finału konkursu, podczas którego nastąpi wręczenie nagród laureatom, zmienia się termin przekazywania prac w ogłoszonym przez Szkołę Podstawową nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jadwigi Korczakowskiej w Otwocku Konkursie plastyczno-literackim pt. Drogi do Niepodległej - II edycji 2023-2024: "Orlęta na drogach do Niepodległej w latach 1918-1920".

            Bieżący terminarz:

            do 15 marca 2024r. - termin dostarczenia prac

            10 kwietnia 2024r. - podanie informacji o wynikach

            17 kwietnia 2024r. - wręczenie nagród laureatom

            II Edycja Konkursu 2023/2024 – Orlęta na drogach do Niepodległej Polski w latach 1918-1920 (materiały pomocnicze w Załączniku nr 4 do Regulaminu) ma za zadanie przybliżyć wkład najmłodszego pokolenia w odzyskanie niepodległości przez II Rzeczypospolitą, a przez to oddać hołd tym heroicznym obrońcom Ojczyzny i niepodległości.

            Szczegóły w Regulaminie i załącznikach:

            II_KONKURS_DROGI_DO_NIEPODLEGLEJ_regulamin_z_zalacznikami.pdf

            Zalacznik_4_Orleta_na_drogach_do_niepodleglej_Polski.pdf